افزایش هوش جنین با دمنوش، عرقیات و روغن های گیاهی

در این نوشته اطلاعاتی برای افزایش هوش جنین در اختیارتون می ذاریم، امیدواریم ما رو تا پایان این نوشته همراهی کنین:

یکی از دغدغه های مادران بعد از باردار شدن سلامت جنین و افزایش هوش اوناس، همه ی مادرا دلشون می خواد بچه ای که به دنیا میارن بچه ی باهوشی باشه و بتونن در آینده بهش افتخار کنن. برای افزایش هوش مادر می تونه با انجام یه سری کارها از همان ابندای تشکیل جنین به سوی باهوش شدن بچه ش قدم برداره.

تنظیم یه رژیم غذایی درست و همچنین استفاده از گیاهان و مواد غذایی ای که دارای کلسیم و فسفر هستن می تونه در افزایش هوش جنین تأثیر زیادی داشته باشه. می شه گفت تولد یه بچه ی باهوش یا حتی نابغه به طور مستقیم به سبک رژیم غذایی مادر مربوطه. زن باردار اگه تغذیه ش همراه با آهن، اسید فولیک و ویتامین D باشه بچه ش باهوش می شه.

غذاها و گیاهان دارویی در دورو برمون هست که قدرت مغزی جنین رو افزایش می دن، استفاده از این غذاها و داروهای گیاهی تا حد زیادی می تونه بهره ی هوشی جنین رو افزایش بده و در باهوشی اون هنگام تولید تاثیر مستقیم می ذاره.

کودک باهوش

غذاهای موثر برای افزایش هوش جنین

تغذیه بر بالا رفتن هوش جنین می تونه خیلی تأثیر بذاره، اگه مادر در دوران بارداری از این غذاهای حاوی اسید فولیک، کلسیم و فسفر استفاده کنه کودک متولد شده کودکی باهوش خواهد بود، بعضی از این غذاها به شرح زیرن:

یک مقاله مرتبط و مفید
افزایش شیر مادران با دمنوش رازیانه

سبزیجات دارای شاخ و برگ زیاد برای افزایش هوش جنین

سبزیجاتی مانند کرفس، رزماری، شوید و سبزیجاتی که برگ سبز دارن سرشار از اسید فولیک بوده و روی تشکیل سلول های مغزی نوزادان تأثیر می ذارن.

تخم مرغ برای افزایش هوش جنین

تخم مرغ حاوی ترکیبات آهن و پروتئینه، این دو ترکیب عامل حیاتی رشد مغز هستن و با تحریک رشد مغز حافظه ی جنین و نوزاد رو افزایش می دن. زنان باردار با خوردن روزش دو عدد تخم مرغ بصورت آب پز هوش جنین خود رو بالا می برن.

لوبیا برای افزایش هوش جنین

حبوبات منابع خوب آهن هستن، غذاهای غنی از آهن به داشتن بچه های باهوش کمک کرده و باعث افزایش و تقویت مغز جنین در رحم می شه. آهن بر تأمین اکسیژن مورد نیاز سلول های مغزی نقش بسزایی داره.

شیر برای افزایش هوش جنین

شیر منبع کاملی از ید، فسفر، پروتئین و کلسیمه، فسفر و کلسیم روی هوش تأثیر زیادی داره و ید به نوسعه ی مغز و رشد کلی ذهن کمک می کنه. احتمالاً شنیدین که کمبود ید موجب عقب ماندگی ذهنی می شه. مصرف ید رو باید مادر باردار افزایش بده.

ماهی چرب برای افزایش هوش جنین

همونطور که گفتیم ید بر توسعه ی سلول های مغزی تأثیر زیادی می ذاره، انواع ماهی ها منبع غنی ید هستن و به رشد سلول های مغزی کمک شایانی می کنن. می تونین از انواع تن های ماهی، سالمون و ماهی خال خال استفاده کنین.

غذاهای موثر برای افزایش هوش جنین

استفاده از دمنوش های گیاهی برای افزایش هوش جنین

در گذشته برای تقویت حافظه از گیاهان دارویی زیادی استفاده می کردن، بعد از بررسی های انجام شده تأیید کردن که نه تنها داروهای گیاهی و دمنوش ها به تقویت حافظه کمک می کنن بلکه بر روی رشد سلول های مغزی کودکان نیز تأثیر دارن. در زیر نمونه هایی از این دارو گیاهی و دمنوش ها رو براتون می نویسم:

یک مقاله مرتبط و مفید
درمان دیابت بارداری با دمنوش، عرقیات و روغن های گیاهی
دمنوش هایی برای افزایش هوش جنین

دمنوش گل محمدی برای افزایش هوش جنین

گل محمدی در طب سنتی جایگاه ویژه ای داره، برای رفع خستگی و آرامش بخشیدن به ذهن و مغز خواص زیادی داره و می تونه با اکسیژن رسانی به سلول های مغزی باعث رشد و تقویت اونا بشه. در طب سنتی گفته شده که حتی بوییدن گل محمدی مغز رو آروم می کنه.

دمنوش گل محمدی برای افزایش هوش جنین

دمنوش زعفران برای افزایش هوش جنین

زعفران از گذشته برای تقویت اعصاب به کار می رفته و در تسکین ذهن شهرت زیادی داره، از دیگر خواص اون می شه کمک به تحریک سلولهای مغزی و تقویت اون رو نام برد . ابوعلی سینا حکیم ایرانی غیر از دمنوش زعفران، مصرف اون رو با کمی کندر و عسل به صورت خمیر برای رفع کندی ذهن توصیه کرده است.

دمنوش زعفران برای افزایش هوش جنین

دمنوش بلوبری برای افزایش هوش جنین

بلوبری غنی از آنتی اکسیدانه، آنتی اکسیدان ها می تونن به زنان باردار کمک کنن تا نوزادان باهوش تری رو در رحم شون پرورش بدن. آنتی اکسیدان ها همچنین از بافت مغز کودک در برابر رادیکال های آزاد محافظت کرده و به توسعه ی اون کمک می کنن.

دمنوش بلوبری برای افزایش هوش جنین

دمنوش رزماری برای افزایش هوش جنین

رزماری خواص آنتی اکسیدانی عالی ای داره و به بدن کمک می کنه تا با رادیکال های آزاد و مولکول هایی که مسئول پیری ذهن هستن مبارزه کنه. رزماری با تقویت عملکرد مغز، حافظه، تقویت ذهن و رفع خستگی برای افزایش هوشیاری و رشد سلول های مغزی در طب سنتی شناخته شده است.

دمنوش رزماری برای افزایش هوش جنین

استفاده ازعرقیات گیاهی برای افزایش هوش جنین

عرقیات زیر هم می تونن در افزایش هوش و تقویت حافظه ی کودک تاثیر داشته باشن:

عرق رزماری برای افزایش هوش جنین

مطابق با تحقیقات انجام شده بر پیشرفت های درمانی در روان درمانی، عطر حاصل از رزماری و عرق اون می تونه عمق، عملکرد، سرعت و دقت حافظه ی فرد رو بهبود ببخشیده و تا حدودی روحیه ی فرد رو تقویت کرده و بهبود ببخشه.

عرق رزماری

عرق آویشن برای افزایش هوش جنین

عرق آویشن دارای طبیعت گرم، خواص تحریک سیستم عصبی مرکزی، تقویت اعصاب و همچنین قدرت تحریک کنندگی بالایی به سبب وجود تیموله که این عرقه. مصرف این عرق تاثیری ماندگار در تقویت قوای فکری و مغزی و کمک به بهبود عملکرد حافظه و هوش داره.

عرق آویشن

استفاده از روغن های گیاهی برای افزایش هوش جنین

ماساژ با روغن های گیاهی و یا مصرف خوراکی تعدادی از اونا می تونه روی عملکرد و تقویت مغز تاثیر بذاره، چند نمونه از اونا رو مرور می کنیم:

یک مقاله مرتبط و مفید
دمنوش، عرقیات و روغن های گیاهی مفید و مضر برای بارداری کدامند؟

روغن رزماری برای افزایش هوش جنین

روغن رزماری  یک محرک شناختی مغزه که به بهبود حافظه و تمرکز ذهنی فرد کمک می کنه، یک ترکیب مهم و قابل توجه از روغن اسانس رزماری 1، 9 – سینوله، که به طور قابل توجهی حافظه فرد رو بالا می بره و علاوه بر این، استشمام اون ممکنه به فرد کمک کنه تا حافظه ی خودش رو افزایش بده.

روغن رزماری

روغن اسطوخودوس برای افزایش هوش جنین

روغن اسطوخودوس دارای خواص آرام کننده و آرامش بخشیه که ثابت کرده به سیستم عصبی فرد در حالت استراحت پاراسمپاتیک کمک می کنه، تاثیرات آرام بخش اون به فرد کمک می کنه تنش عصبی و افسردگی رو تسکین بده و علاوه بر این، روغن این گیاه به توانایی های شناختی مختلفی مثل توجه پایدار، مهار واکنش، سرعت پردازش اطلاعات، توجه همزمان، حافظه کار، شکل گیری گروه، شناسایی الگو ها و غیره کمک قابل توجهی می کنه.

روغن اسطوخودوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.