جلوگیری از بارداری با دمنوش، عرقیات و روغن های گیاهی

در هیچ منبع علمی در مورد میخک و نقش اون در جلوگیری از بارداری چیزی نیومده، اما در این مقاله اطلاعات کاملی از داروهای گیاهی جهت جلوگیری از بارداری اومده که امیدواریم مفید واقع بشه.

بچه دار شدن برای هر پدر و مادری یکی از شیرین ترین لحظه هاییه که در طول زندگی شون تجربه می کنن، ولی بچه دار شدن و قبول مسئولیت جدید هم آمادگی می خواد هم زمان و شرایط مناسب. برای بچه دار شدن اکثر پدر و مادرها برنامه ریزی می کنن و ترجیح می دن در زمان مناسب بچه دار بشن. ولی گاهی اوقات با وجود رعایت کل نکات ایمنی برای جلوگیری از بارداری باز هم مادر باردار شده و به نوعی برنامه هاشون به هم می ریزه.

ساده ترین و در دسترس ترین روش برای جلوگیری از بارداری استفاده از قرص های ضد بارداری یا به اصطلاح عرف قرص های جلوگیریه.

این قرص ها رو خانم ها بدون نسخه و به راحتی از داروخانه ها می گیرن و برای باردار نشدن ازش استفاده می کنن. اما با توجه به شیمیایی بودن این نوع قرص ها در آینده ممکنه عوارضاتی برای اونا داشته باشه و حتی ممکنه روی روال بارداریشون در آینده تأثیر گذار باشه.

یک مقاله مرتبط و مفید
دمنوش، عرقیات و روغن های گیاهی مفید و مضر برای بارداری کدامند؟

اگه شما فک می کنن که گیاهان فقط استفاده ی خوراکی و آشپزی دارن باید بگم که تا حدی اشتباه فک کردین، بسیاری از گیاهان هستن که خواص دارویی و سلامتی دارن و تعداد دیگری هم برای دور شدن از موارد ناخواسته مثل همین دمنوش ها برای جلوگیری از بارداری به کار می رن.

در طب سنتی برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته و حتی سقط جنین از داروها و دمنوش های گیاهی استفاده می کردن، تحقیقات علم نوین هم تأثیر بسیاری از این گیاهان و دمنوش ها رو تأیید کرده و هنوز هم برای جلوگیری از بارداری یه سری از اونا رو تجویز می کنن.

در این نوشته می خوایم روش های خانگی و ساده ای رو برای جلوگیری از بارداری ناخواسته براتون توضیح بدیم، پس تا پایان این متن ما رو همراهی کنین تا اطلاعات جالبی در اختیارتون بذاریم:

استفاده از وسایل پیشگیری برای جلوگیری از بارداری

با پیشرفت علم جدید و پیدا شدن وسایل ایمنی روش های تازه ای برای پیشگیری از باردار شدن استفاده می شه، بیشترین و شایع ترین این روش ها شامل موارد زیرن:

  • استفاده از وسایل ایمنی و پیشگیری مث انواع کاندوم (کاندوم های مردانه و زنانه)
  • گذاشتن  IUD
  • قرص های ضد بارداری
  • تزریق آمپول های ضد بارداری
  • استفاده از چسب و حلقه ی ضد بارداری
  • استفاده از اسفنج اسپرم کش
  • استفاده از حلقه های مهبلی
  • بستن رحم برای جلوگیری از بارداری و ……
استفاده از وسایل پیشگیری برای جلوگیری از بارداری

تا این جا روش های تقریباً خانگی، عمل ها و استفاده از داروهای شیمیایی رو گفتیم، بذارین براتون روش های تغذیه ای و استفاده از داروهای گیاهی رو هم بگم.

روش های تغذیه ای و غذاهای مناسب برای جلوگیری از بارداری

یک سری از غذاها، میوه ها و داروهای گیاهی هستن که از تخمک گذاری، بارآوری و بارداری پیش گیری می کنن، یا باعث تحریک قاعدگی می شن که باروری رو به تأخیر می اندازه:

یک مقاله مرتبط و مفید
تاثیر دمنوش عناب در بارداری، رفع استرس و خواص آن برای زنان باردار

مصرف ویتامین C برای جلوگیری از بارداری

سبزیجات و میوه های زیادی وجود دارن که سرشار از ویتامین c هستن، اسید اسکوربیک موجود در ویتامین C از ترشح پروژسترون در بدن زن جلوگیری کرده و با آماده سازی رحم برای کشتن اسپرم مانع تخمک گذاری می شه.

زردآلوی خشک برای جلوگیری از بارداری

در طب سنتی مصرف زردآلو هم به صورت تازه و هم بصورت خشک برای جلوگیری از بارداری توصیه می شده و امروزه هم یکی از بهترین روش های خانگی برای جلوگیری از بارداریه. جوشونده و دم کرده ی زردآلوی خشک می تونه روش مناسبی باشه.

انجیر برای جلوگیری از بارداری

خوردن و مصرف انجیر خشک بعد از مقاربت جنسی می تونه به جلوگیری بارداری زن کمک کنه. پزشکان ظب سنتی برای جلوگیری از بارداری به خانم ها توصیه می کنن در طول روز از دو یا سه عدد انجیر خشک استفاده کنن.

استفاده از دمنوش های گیاهی برای جلوگیری از بارداری

 از گذشته دمنوش ها روش بسیار ساده و کارسازی برای جلوگیری از بارداری بودن و امروزه هم مورد استفاده ن، در زیر بهترین دمنوش ها برای جلوگیری از بارداری رو براتون می گم:

دمنوش گلپر برای جلوگیری از بارداری

گلپر بخاطر اینکه منجر به تحریکات و انقباضات رحمی می شه از گذشته برای جلوگیری از بارداری استفاده می شده. دمنوش این گیاه یکی از مفیدترین روش های خانگی برای جلوگیری از بارداریه. پزشکان طب سنتی می گن حدود دوهفته پیش از مقاربت جنسی مصرف دمنوش گلپر می تونه در کنترل بارداری موثر باشه.

دمنوش گلپر برای جلوگیری از بارداری

دمنوش پونه برای جلوگیری از بارداری

گیاه پونه رو قبلاً بخاطر جلوگیری از بارداری همیشه به خانم ها توصیه می کردن، دمنوش این گیاه می تونه روی ساختار تخمک گذاری تاثیرات زیادی بذاره. البته باید در مصرف این دمنوش احتیاط کرد چون ممکنه استفاده ی بیش از حد اون باعث مسمومیت بشه.

دمنوش پونه برای جلوگیری از بارداری

دمنوش جعفری برای جلوگیری از بارداری

جعفری یکی از سبزی های همیشه در دسترسه و می تونین برای جلوگیری از بارداری مصرفش کنین، این گیاه عملکردی مث پونه داشته و برای بارداری های ناخواسته می تونه تأثیر زیادی داشته باشه.

دمنوش جعفری برای جلوگیری از بارداری

دمنوش زنجبیل برای جلوگیری از بارداری

زنجبیل بخاطر خواص تحریک کننده ش می تونه میزان خونریزی و قاعدگی رو در زنان افزایش داده و مانع از تخمک گذاری می شه. در طب سنتی زنجبیل رو بصورت قابل توجهی برای جلوگیری از بارداری توصیه می کردن.

دمنوش زنجبیل برای جلوگیری از بارداری

دمنوش دارچین برای جلوگیری از بارداری

دارچین هم مث زنجبیل قاعده آوره و همچنین باعث تحریکات رحمی می شه. استفاده ی بیش از حد دمنوش دارچین سبب سقط جنین می شه و استفاده ی روزانه ی اون برای کنترل بارداری توصیه می شه.

دمنوش دارچین برای جلوگیری از بارداری

استفاده از عرقیات گیاهی برای جلوگیری از بارداری

عرقیات گیاهی همیشه راهی مناسب برای رفع خیلی از اختلالات و مشکلات بدنیه، در زیر براتون تعدادی از عرقیات که خواص جلوگیری از بارداری رو دارن می نویسیم:

یک مقاله مرتبط و مفید
درمان دیابت بارداری با دمنوش، عرقیات و روغن های گیاهی

عرق پونه برای جلوگیری از بارداری

عرق پونه دارای ترکیباتیه که می تونه روی اسپرم و ساختار تخمک گذاری اثرات منفی بذاره، یعنی مصرف این عرق می تونه اسپرم رو نابود کرده یا اینکه مانع از جای گیری درست تخمک ها بشه. وقتی تخمک ها به صورت کامل جای گذاری نشن بارداری صورت نمی گیره.

عرق پونه

عرق جعفری برای جلوگیری از بارداری

عرق جعفری هم مثل عرق پونه روی تخمک ها تاثیر می ذاره، کلا این عرق ساختار تخمک و تخمک گذاری رو هدف قرار می ده و مانع از بارداری ناخواسته می شه، اگه به دنبال جلوگیری از بارداری هستین عرق جعفری و پونه می تونن گزینه های مناسبی باشن.

عرق جعفری

روغن بذر هویج برای جلوگیری از بارداری

یکی از روش ها و موارد مورد استفاده در طب سنتی برای جلوگیری از بارداری ا.ستفاده از هویج، بذر و روغن اونه. بذر هویج و روغن حاصل از اون دارای ترکیباتیه که در ساختار تخمک گذاری اختلال ایجاد می کنه و می تونه در کنترل بارداری موثر باشه.

شما می تونین این روغن رو با روغن های حامل یا آب رقیق کرده و قبل از نزدیکی روی آلت تناسلی مردانه و یا واژن ماساژ بدین.

روغن بذر هویج

روغن های دیگه

اگه نمی خواین باردار بشین و از بارداری ناخواسته وحشت دارین می تونین قبل از مقاربت مقداری روغن آوکادو، روغن کنجد یا روغن کرچک رو روی آلت مالیده و از آبستنی جلوگیری کنین.

روغن های گیاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.