خرید زرشک خراسان جنوبی، زرشک اعلا، پاک شده و بسته بندی شده

برداشت زرشک
image_pdfدانلود کنید و بعدا بخوانید...

زرشک میوه‌ی ریز و کوچکی به رنگ قرمزه که طعمی ترش داره و در میان مردم دارای استفاده های گوناگون و بسیاریه، از تهیه غذاهایی مثل زرشک پلو با مرغ و ته چین گرفته تا درست کردن مربا و دمنوش. زرشک میوه‌ی بوته یا درختچه ی زرشکه، بوته‌های زرشک دارای خار و شکننده هستن ارتفاع این بوته ها به یک تا سه متر می رسه.

برداشت زرشک اکثراً توی فصل پاییز و اوایل این فصل شروع می‌شه، زرشک‌ها به صورت خوشه‌ای چیده شده و خشک می‌شن. زرشک بنا به نوع خشک شدنش به دو نوع پفکی و دانه‌اناری تقسیم می‌شه که تفاوتش تو نحوه‌ی خشک شدنشه.

در دنیا گونه های زیادی داره که نام های مختلفی هم براشون گذاشتن ولی معروف ترین اونا سه نوع به نام های زرشک دانه اناری، زرشک پفکی و زرشک کوهی هستن که در ایران هم مصارف زیادی دارن.

زرشک

نحوه استفاده از زرشک

 زرشک انواع و کاربرد های متنوعی نیز داره. نوع زینتی اون رو در پارک ها و فضا های سبز مورد استفاده قرار می دن، زرشک بی دانه رو به صورت خشک از گذشته های دور به عنوان چاشنی و افزودنی خوشمزه ی غذایی در سفره ی اکثر کشورها به خصوص ایرانیان وجود داشته و هم اکنون هم در آشپزی ها برای رنگ دادن و طعم بخشیدن به غذا ها استفاده می شه.

نحوه استفاده از زرشک

از همین نوع زرشک بی دانه فراورده های غذایی متنوعی مثل آبمیوه، نوشابه، نکتار، مارمالاد، مربا، سس و عصاره تولید می شه. بخاطر خواص دارویی بی شماری که داره در اکثر طب های سنتی مثل طب سنتی ایران، چین و … مصرفش پیشنهاد می شده.

مطلب مفیدی اینجاست...
خرید روغن های گیاهی و آرایشی، بسته بندی شده
روش های استفاده از زرشک

کارگاه پاک کردن و بسته بندی زرشک

پس از کشت و میوه دهی زرشک اقدام به چیدن و برداشت میوه ی این گیاه می شه، از گذشته برای برداشت زرشک روشهای بسیاری استفاده می شده ولی امروزه بیشتر برداشت زرشک به روش هایی شامل:

  • خوشه چینی با دست
  • ضربه ای یا ضربه زدن به شاخه ها
  • بریدن شاخه های حامل زرشک (شاخه بر)
  • برداشت مکانیکی

انجام می شه. بعد از برداشت میوه ی حاصله رو برای مقاصد گوناگون جداسازی کرده و با توجه به نیاز بسته بندی می شه. بیشترین شکل استفاده از این میوه بصورت خشک هست که در جنواب خراسان به ویژه در شهرهای بیرجند، قائن، مشهد و نیشابور تولید شده و در نقاط مختلف ایران و جهان بصورت افزودنی و یا بصورت مربا و فرآورده های دیگه مصرف می شه.

برداشت زرشک

بصورت سنتی میوه ی زرشک رو پس از برداشت (دستی، ضربه ای یا شاخه بر) به محل هایی مثل پشت بام خانه و یا انبارها و محل های سرپوشیده انتقال می دادن که معمولا بعد از 10 الی 25 روز به رطوبت مطلوب رسیده و خشک می شد.

انتقال زرشک

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی علاوه بر برداشت مکانیزه ی میوه انتقال و خشک کردن زرشک هم به صورت سیستمی و مکانیکی انجام می شه که در این حالت زمان کوتاه تری نسبت به گذشته برای خشک کردن می طلبه.

برداشت مکانیکی

تأسیس کارگاه زرشک

برای تاسیس کارگاه خشک کنی و بسته بندی زرشک نیاز به محیط و وسایل آنچنانی نیست، یه محوطه ی مناسب و متوسط می تونه برای شروع کار مکان مناسبی باشه، بعد از انتخاب مکان مورد نظر نیاز به دستگاه های شستشو و خشک کردن پیدا می شه  که امروزه با وجود انواع دستگاه های شستشو و دستگاه های میوه خشک کنی به راحتی تهیه ی اونا انجام می شه.

تأسیس کارگاه زرشک

شستشو و بوجاری اولیه

زرشک تازه رو بعد از برداشت به کارگاه انتقال داده و پس از جدا کردن میوه از ساقه کار شستشو آغاز می شه. گرفتن شاخه و برگ های اضافی رو بوجاری اولیه می گن بعد از بوجاری زرشکا رو در آب غوطه ور کرده تا برگ و شاخه های ریز از میوه جدا بشه.

مطلب مفیدی اینجاست...
خرید انبوه عناب تازه، فروش عناب فله ای، عناب صادراتی بیرجند

ضمن اضافه کردن مواد ضدعفونی کننده برای شستشو، زرشک رو با دستگاه های شستشو کاملا تمیز کرده و بعد از این مرحله اون رو برای کنترل فعالیت های آنزیمی آماده می کنن.

شستشو و بوجاری اولیه

کنترل فعالیت های آنزیمی

بلانچینگ و کنترل فعالیت های آنزیمی رو با روش های مانند بخار دادن و شوک حرارتی، گذاشتن تو آب جوش، غوطه ور کردن تو آب نمک و استفاده از اسید انجام می شه. بعد از انجام این مرحله میوه برای خشک کردن به دستگاه های خشک کن انتقال پیدا می کنه.

خشکاندن

میوه ها رو برای خشک کردن به دستگاه های خشک کن انتقال می دن. خشک کردن زرشک بسته به نوع زرشک زمان های خاصی می طلبه که به وسیله ی دستگاه خشک کن انجام می شه. در روش مکانیزه مدت خشک کردن زرشک کمتر از روش سنتی است.

 خشکاندن زرشک

زرشک تازه بهداشتی

بعد از تهیه ی زرشک از بهترین مزارع خراسان جنوبی، کلیه ی مراحل آماده سازی، شستشو، خشک کردن و بسته بندی به صورت مکانیزه و بدون استفاده از مواد شیمیایی و نگه دارنده انجام می شه، در هنگام شستشو و کنترل تمیزی از مواد ضد عفونی کننده ی بدون ضرر استفاده می شه و کلیه ی مراحی با نظارت بهداشتی کامل انجام شده و مشتریان گرامی می تونن از بهداشتی بودن محصول اطمینان حاصل کنن.

برای خرید زرشک بصورت تازه و خشک بهداشتی می تونین با مراجه به سایت، سفارش خود را ثبت کرده و یا با کارشناسان تیم نوشیدا تماس حاصل نمایید.

فروش زرشک

 اگه دنبال محصولی با کیفیت و بدون مواد نگهدارنده هستین جای درستی رو انتخاب کردین، در مجموعه ی ما تمامی محصولات به صورت طبیعی و ارگانیک عرضه می شه.مشتریان از جهت طبیعی بودن محصول خاطر جمع بوده و می توانن مطمئن باشن در تولید زرشک های این مجموعه هیچگونه ماده شیمیایی ای برای خشک کردن و تمیز کردن به کار نرفته است.

مطلب مفیدی اینجاست...
خرید بهترین زعفران از کشاورزان خراسان جنوبی

مشتریان گرامی می تونن ضمن دیدن محصول در سایت از توضیحات کافی جهت بسته بندی کردن محصول و آگاهی پیدا کردن از زرشک با کیفیت و عالی خرید مورد نظر خود را انجام بدن.

 ویژگی و مزیت دیگه ای که مجموعه ی ما نسبت به دیگران داره، آزمایش ها و کنترل های کیفیتی بر روی میوه و بسته بندی است که بر روی زرشک ها انجام می شه تا محصولی واقعا مرغوب و با کیفیت به دست مردم و مشتریان عزیز برسه.

سفارش زرشک

هنگامی که برای خرید زرشک به بازار مراجعه می کنین ممکنه با نرخ های متفاوتی مواجه بشین چون فارغ از بحث تولید زرشم ممکن با شکل و شمایل مختلف و دلالان و واسطه های گوناگونی برخورد داشته باشین. برای جلوگیری از این کار پیشنهاد می کنیم، قیمت روز زرشک رو هم با بسته بندی و هم بصورت فله رو به طور دقیق از فروشگاه های اینترنتی معتبر جویا بشین.

هر شرکت و فروشنده ای قیمت محصولاتش رو بر اساس لیست هایی در دسترس مشتریان قرار می ده که کارگاه تولیدی و موارد ارزش افزوده ی اون تعیین می کنه. البته ناگفته نمونه که قیمت روز زرشک بسته بندی بر اساس عوامل متعددی تعیین می شود که در این جا براتون می نویسیم:

  • نوع بسته بندی زرشک
  • وزن بسته بندی زرشک
  • شرکت تولید کننده زرشک
  • نحوه فروش زرشک بسته بندی

البته تیم ما بخاطر ارتباط مستقیم با مشتری و حذف دلالان و واسطه گری های مختلف زرشک مرغوب رو با مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار مشتریان عزیز قرار می ده، پس با خیالی آسوده و مطمئن می توانید زرشک ارگانیک و طبیعی رو از طریق کارشناسان فروش و یا سایت ما سفارش داده و از خریدی عالی و با کیفیت لذت ببرین.

لیست قیمت زرشک

برای اطلاع از قیمت زرشک و خرید آن باما تماس بگیرید.

مطلب مفیدی اینجاست...
خرید عرقیات گیاهی، کارگاه عرقیات گیاهی بهداشتی خراسان جنوبی

خرید زرشک پفکی فله یا انبوه

بدون دخالت واسطه و دلالان هم جریان عرضه و فروش زرشک می تونه رونق داشته باشه. در عرضه ی اینترنتی زرشک، مشتری می تونه بصورت مستقیم و بدون دخالت کسی بر طبق نیاز خود، زرشک با کیفیت رو خریداری کنه و حتی خیلی سریع تر از روش های حضوری، به خرید مورد نظر دست پیدا کنه.

تیم ما حتی اگه نیاز شما در حد خیلی کمی هم باشد، نیز پاسخ گوی شما بوده و محصول رو سریع به دست شما می رسونه. مشتریان و خریداران زرشک، می تونن هر قشر و با هر حرفه ای باشن، ممکنه خریداران، برای مصارف جزیی و خانگی اقدام به خرید زرشک بکنن و گاهی هم برای مصارف عمده مانند آشپز خانه های مرکزی و رستوران ها به منظور پخت غذا، محصول رو مورد استفاده قرار بدن که در هر صورت، تیم ما آماده ی ارائه ی خدمات به مشتریان گرامی است.

نوشته های مرتبط با زرشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای خرید دمنوش 25 درصد تخفیف بگیرید

یک تخفیف شگفت‌انگیز برای همه کسانی که در جستجوی سلامتی اند