خرید زعفران، زعفران عمده، زعفران قاینات، زعفران صادراتی و خرید زعفران از کشاورز

خرید زعفران از کشاورز

فروش عمده با تضمین بهترین کیفیت و قیمت نیز موجود است، از دایره سبز رنگ پایین اقدام کنید.

زعفران رو در تمام دنیا به عنوان گیاهی پر کاربرد می‌شناسن که وسعت مصرف اون به تمام جهان و تقریبا همه ی کشورها کشیده شده است. بر طبق گزارشی که یکی از ارگان های مربوطه منتشر کرده است، سالیانه حدود ۲۳۰ تن زعفران در تمام دنیا تولید می شه.

 در میون تمامی تولید کنندگان این طلای سرخ نام کشور ایران سردمداره و در ایران هم شهر قاینه که مرغوب ترین و بهترین نوع زعفران جهان رو تولید می کنه. این شهر مقام اول در زمینه ی برترین زعفران در ایران و جهان رو داره و نام پایتخت زعفران ایران رو یدک می کشه.

 البته شهرستان های دیگه ی استان خراسان جنوبی در بحث کشت زعفران بسار فعالن، از جمله ی این شهرستان ها، شهرهای  بشرویه و فردوس هستن که با قدرت زیادی مشغول به فعالیت در حوزه ی تولید زعفران هستن. کشت زعفران در این استان به نوعی زیاد و گسترده است که می شه گفت منبع اصلی درآمد مردم این استانه.

زعفران

زعفران چیست؟

زعفران گیاهی گلداره که از طریق پیاز زعفران رشد و پرورش پیدا می کنه. این گیاه دارای پوشالی قهوه‌ای رنگه که از پیاز گیاه محافظت می‌کنه. برای پرورش این گیاه پیاز اون رو می کارن، پس از اون گیاه شروع به رشد می‌کنه و یک ساقه (تیج) ایجاد می‌شه که در انتهای اون غنچه ای ایجاد می‌شه.

یک مقاله مرتبط و مفید
خرید سبزی خشک عمده و جزئی

 بعد از موسم گلدهی کامل، با یک گل بنفش که دارای ۶ گلبرگ زیباست مواجه می‌شیم که از ۳ کلاله ی قرمز رنگ محافظت می‌کنن. این سه کلاله ی قرمز همون ماده ی خوش طعمیه که با زحمت فراوان تهیه شده و به دست ما می رسه.

زعفران چیست؟

انواع زعفران

برای انواع زعفران طبقه بندی های گوناگونی در نظر گرفتن که جای بجث نیست، ما اینجا طبقه بندی این گیاه رو از بهترین کیفیت تا پایین ترین کیفیت براتون گذاشتیم:

  • زعفران سوپر نگین: دارای درصد سافرانال و کروسین بالا و رنگدهی و عطر بسیار بالایی نسبت به نوع های دیگه.
  • زعفران شبه نگین:  فقط دارای رنگدهی بیشتر نسبت به نوع های دیگه س.
  • زعفران نگین: سرشاخه‌ها به صورت جدا از هم و همه به رنگ قرمز هستن.
  • زعفران سرگل: خالی از هر نوع زردی و سفیدی ریشه است و پراستفاده ترین نوع زعفران هم هست.
  • زعفران پوشال: دارای کلاله هایی به رنگ قرمز، همراه با مقداری خامه (ریشه) است.
  • زعفران دسته: کلاله های زعفران کنار هم چیده و خشک می‌شن.
  • ریشه زعفران:  قسمت سفید رنگ زعفران که در انتهای کلاله زعفران وجود داره.
انواع زعفران

نحوه ی استفاده از زعفران

زعفران هم مثل تمام گیاهان دارویی دیگه کاربردهای زیادی داره، ولی سه کاربرد اصلی این گیاه شامل موارد زیره:

کاربرد غذایی

از گذشته زعفران بدليل رنگ زيبا و عطر و طعم استثنايي دارای کاربردهای فراوانی بوده است، امروزه و بخصوص در ساليان اخير به دليل گرايش مردم به مصرف افزودنيهاي طبيعي به جاي شيميايي در مواد غذايي، استفاده از زعفران رو به افزایش گذاشته است.

کاربرد غذایی زعفران

کاربرد دارویی

در طول تاریخ برای موارد دارویی، استفاده های بسیاری از زعفران می شده است زیرا این گیاه حاوی ترکیبات فعال زیستی با مزایای بالقوه هست که ارزش بسیار زیادی داره، بیشترین استفاده ی دارویی زعفران در طب سنتی مصریان باستان به چشم می خوره.

زعفران به عنوان دارویی برای بهبود سلامت بینایی، اختلالات قاعدگی و ادراری قرار از قدیم کاربرد داشته است، بابلی ها از اون برای درمان تنگی نفس (پریشانی تنفسی)، اختلالات زایمان و سردرد استفاده می کردن. همچنین بقراط (پدر پزشکی) استفاده های پزشکی را برای زعفران نوشت که امروزه هنوز هم معتبر هستن. (بیماری های چشمی، درد گوش گوش، زخم های دستگاه تناسلی ، مشکلات پوستی و دهان).

یک مقاله مرتبط و مفید
خرید زرشک عمده
کاربرد دارویی زعفران

کاربرد صنعتی

غیر از مصارف غذایی و دارویی زعفران رو می تونیم به عنوان ماده ای در نظر بگیریم که کاربردهای صنعتی مختلفی هم داره، این گیاه به دلیل وجود موادی مانند کروسین و کارتنوئیدها می توانند گزینه ی مناسبی برای رنگرزی و صنایع رنگ سازی باشه. وجود ترکیبات سفرانال عطر و بوی خوبی به زعفران بخشیده و همین دلیل باعث شده که از زعفران در صنعت عطرسازی و خوشبوکننده های بهداشتی هم استفاده بشه.

کاربرد صنعتی

تأسیس کارگاه پاک کردن و بسته بندی زعفران

قدم های مهمی که برای ایجاد یک واحد بسته بندی زعفران باید برداشته شود مربوط به فضای مورد نیاز، دستگاه بسته بندی و تجهیز کارگاه به ابزارآلات متعارف، نظیر ترازو، میز کار و … است. درباره این سه مورد باید تمامی جوانب هزینه ای اساسی و ملاحظات کاهی را باید در نظر گرفت.

 فضای مورد نیاز برای تأسیس کارگاه باید بهداشتی و قابلیت پارتیشن بندی را طبق دستورالعمل های اداره بهداشت داشته باشه. به طور معمول فضایی با مساحت 50 مترمربع می تونه برای شروع کار مناسب باشه. هزینه اجاره این فضا بسته به محل یا شهر کاملا متفاوت است.

تأسیس کارگاه پاک کردن و بسته بندی زعفران

 تجهیز کارگاه هزینه زیادی نداره، البته فرض بر اینه که شما از یک آزمایشگاه در خارج از مجموعه خودتان، برای کنترل کیفیت استفاده می کنین، به همین خاطر هزینه تجهیز آزمایشگاه از اقلام اولیه حذف و در هزینه های جاری لحاظ خواهد شد.

 اما درباره بسته بندی،باید به انتخاب روش کار دقت کنیم، اگر بسته بندی پلاستیکی رو استفاده می کنین، یک دستگاه دوخت پلاستیک کار شما رو راه خواهد انداخت. هزینه های مربوط به طراحی و چاپ نیز در هزینه های جاری لحاظ می شه. اگر هم انواع دیگه ی بسته بندی مثل شیرینگ پک و اسکین پک می خواین استفاده کنین، قیمت تجهیزات لازم تا پنج برابر افزایش پیدا  می کنه.

زعفران تازه بهداشتی

بعد از تولید و برداشت زعفران از مزارع، تمامی مراحل بسته بندی و نگه داری زعفران توسط تیم ما به صورت کاملا بهداشتی بوده و تیم ما دارای مجوزهای لازم از سازمان بهداشت است. مشتریان گرامی می توانین با خیالی راحت از بهداشتی بودن محصول مورد نظر، در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به سایت اقدام به سفارش و خرید زعفران بهداشتی و با کیفیت نمایند.

یک مقاله مرتبط و مفید
زعفران چیه؟ همه چیز درباره ی زعفران
زعفران تازه بهداشتی

فروش زعفران

 در مجموعه ی ما تمامی محصولات به صورت طبیعی و ارگانیک عرضه می شه.پس مشتریان از جهت طبیعی بودن محصول خاطر جمع بوده و می توانن مطمئن باشن در تولید زعفران های این مجموعه هیچگونه ماده شیمیایی ای به کار نرفته است.

 تفاوت فروشنده ی واسطه با ما و فروشندگان مزرعه دار در اینجا مشخص می شه، چرا که مجموعه ی ما محصول مزارع معتبر خودمون رو به مشتریان عرضه می کنیم و از تمامی مراحل تولید اون کاملا با خبریم، برخلاف فروشنده ی دلال یا واسطه که آشناییش از محصول در حد خیلی کم است.

 ویژگی و مزیت دیگه ای که مجموعه ی ما نسبت به دیگران داره، آزمایش ها و کنترل های کیفیتی است که بر روی زعفران ها انجام می شه تا محصولی واقعا مرغوب و با کیفیت به دست مردم و مشتریان عزیز برسه.

فروش زعفران

سفارش زعفران

در گذشته برای خرید چند مثقال زعفران مردم باید به روستاهایی که تولید زعفران داشتن سفر می کردن و از کشاورز، زعفران مورد نیاز خودشون رو خرید می کردن. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، خدماتی به وجود اومده که مشتریان می تونن به طور آنلاین از طریق سایت هایی که خود مزرعه داران و کشاورزان ماهر و به روز، اونارو  ساخته و مدیریت می کنن زعفرانی مطمئن با کیفیت و مناسبترین قیمت خریداری کنن.

اگه به دنبال خرید زعفران طبیعی، بدون مواد نگهدارنده و شیمیایی هستین و می خواین از منبع اصلی محصول مورد نظرتون رو تهیه بکنین ولی فرصت بازدید مزارع و کارگاه های تولید و بسته بندی زعفران رو ندارین تا از کیفیت محصولات اونا مطمئن بشین، یا فرصت مقایسه قیمت ها رو ندارین و یا چون در فصل تولید تازه ی زعفران نیستین و نمی توانین از شیوه ی تولید محصول با خبر بشین…

برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم، برای خلاص شدن از تمامی این مشکلات و رسیدن به محصولی خوب و با کیفیت و همچنین خدماتی بیشتر، به شکلی راحت و آسوده در خانه خود به کارشناسان ما و سایت ما مراجعه کرده و همه ی محصولات مورد نیاز خود از جمله، زعفران با کیفیت رو سفارش و دم منزل تحویل بگیرین.

یک مقاله مرتبط و مفید
تأثیرات شگفت‌انگیز زعفران بر زیبایی وسلامت

لیست قیمت زعفران

برای اطلاع از لیست قیمت زعفران با ما تماس بگیرید.

خرید زعفران فله یا انبوه

امروزه در بازارهای مختلف میوه، ادویه و …. دلالان و واسطه ها نقش محوری داشته و بر قیمت اصلی محصولات اضافه می کنن، تیم ما با حذف دلالان و واسطه‌های خرید و فروش زعفران، این امکان رو برای مشتریان عزیز فراهم می کنه تا خریدی به صرفه و مستقیم از کشاورزان مزرعه های زعفران رو تجربه کنن.

کشاورزان مزارعی که زعفران تیم ما رو تأمین می کنن، در تمام طول سال به طور مستمر مراقب زمین های کشاورزی هستن تا با تلاش هرچه بهتر به سمت تولید زعفران ارگانیک با کود و سموم کم‌تر برن، در نتیجه مشتریان محترم می‌تونن با سفارش زعفران عمده از سایت ما زعفران باکیفیت و تازه رو با خیالی راحت تهیه و مورد استفاده قرار بدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.