خرید روغن های ماساژ و خوراکی گیاهی، خرید روغن آرایشی از کا اچ پرو

خرید روغن های ماساژ و آرایشی

فروش عمده با تضمین بهترین کیفیت و قیمت نیز موجود است، از دایره سبز رنگ پایین اقدام کنید.

در عصر حاضر بخاطر ضررهای زیادی که روغن های شیمیایی و صنعتی دارن، استفاده از روغن‌های گیاهی طرفدار زیادی پیدا کرده و مردم مثل گذشته به استفاده از روغن های گیاهی روی آوردن. در طب سنتی از خاصیت انواع روغن‌های گیاهی برای درمان و علاج بسیاری از بیماری‌های استخوان، پوست، درمان انواع زخم‌ها، رمد (گوش درد)، سرماخوردگی و… استفاده می کردن.

در گذشته مردم به صورت سنتی روغن گیری رو در خانه انجام می‌دادن، اما امروزه این امر تغییراتی داشته و به نوعی مکانیزه شده است. در گذشته استفاده از روغن‌هایی مانند: روغن گل سرخ، آرگان، پسته و… تنها برای افراد ثروتمند و درباریان مقدور بود؛ البته این امر به خاطر قیمت بالا و خواص دارویی روغن‌های گیاهی در گذشته می تونسته باشه، چون مردم عادی؛ در آن زمان از این مایع برای افزایش زیبایی و جوانسازی پوست استفاده می‌کردن و ارزش یک شیشه روغن برابر با یک کیسه طلا بوده است!

یک مقاله مرتبط و مفید
روغن زیتون ضد التهاب، ضد سرطان و کاهنده ی کلسترول

روغن های گیاهی چی هستند؟

روغن های گیاهی یا چربی های گیاهی عصاره ی روغنی و چربی هستن که از دانه ها و بذرهای انواع گیاهان گرفته می شن. روغن های گیاهی از دانه ی سبزیجات و میوه هایی که محتوای روغنی دارن هم گرفته می شه. واژه روغن برای اون دسته از مایعاتی به کار می ره که درون آب مخلوط نشده و به دلیل چگالی کمتر روی آب شناور می مونن. روغن اصولاً به چربی ای می گن که در دمای عادی اتاق مایع است.

روغن های گیاهی چی هستند؟

خواص روغن های گیاهی

بخاطر تنوع در انواع گیاهان دارویی به تبع اون روغن های گیاهی گوناگونی هم وجود دارن، این روغن ها هر کدام دارای مولفه های تغذیه ای متنوعی هستن که برای بدن ما مفیدن، از ترکیبات و عناصر موجود در روغن های گیاهی می شه به ویتامین E (توکوفرول)، اسیدهای چرب امگا-3 و امگا-6، چربی های سالم، چربی های غیر اشباع تک زنجیره ای و چند زنجیره ای و چربی های اشباع شده نام برد.

بیشترین تأثیرات روغن های گیاهی رو می شه به سه مورد تقسیم بندی کرد:

محافظت از سلول ها و رشد سلولی بیشتر

بسیاری از روغن های گیاهی سرشار از انواع ویتامین ها از جمله ویتامین E هستن که سیستم بىنی برای محافظت و رشد سلولی بهشون نیاز پیدا می کنه، ویتامینE  فواید زیادی برای بدن داره. ویتامین E  از تقویت سیستم ایمنی بدن گرفته تا تحریک دستگاه گوارش می تونه عملکرد مثبت داشته باشه. این ویتامین از بافت های بسیاری از قسمت های بدن مانند پوست، چشم، پستان، و کبد محافظت می کنه.

 جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی

شکل بیشتر چربی های موجود در روغن های گیاهی، چربی های اشباع نشده تک زنجیره ای و چند زنجیره ای هستن، چربی های اشباع نشده چند زنجیره ای به پایین اومدن سطوح کلسترول و کمتر شدن خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی کمک می کنن. علاوه بر این، ویتامین E موجود در روغن های گیاهی از بیماری های قلبی و از بین بردن لخته های خون که عامل بیماری های قلبی است، جلوگیری می کنه.

یک مقاله مرتبط و مفید
روغن زیره برای رفع مشکلات تنفسی و اختلالات گوارشی

رشد و نمو اندام ها

بدن برای انجام عملکردهای خودش به اسیدهای چرب نیاز داره و چون سیستم بدنی قادر به تولید این نوع چربی ها نیست باید از تغذیه و استفاده از روغن های گیاهی مواد مورد نیازش رو تهیه کنه. دو نوع اسید چرب امگا 3 و امگا 6 برای عملکرد بهتر اندام ها و در کل سیستم بدنی خوب عمل می کنن،

خواص روغن های گیاهی

انواع روغن های گیاهی

روغن های گیاهی رو در کل به دو دسته ی روغن های طبی و روغن های چرب می شه دسته بندی کرد که هر کدوم استفاده و کاربردهای متفاوتی دارن.

روغن های طبی

روغن های طبی از محلول داروهای گیاهی به صورت مایع یا سایر صورت های دارویی با یک روغن چرب پایه تشکیل می شه. از این روغن ها در مصارف داخلی و خارجی و در صورت استریل بودن به صورت آمپول هم استفاده می کنن. این گروه از روغن ها شامل تمامی روغن های گیاهی از قبیل آفتابگردان، بادام، زیتون و …. می شه.

روغن های چرب

منظور از این نوع روغن ها، روغن های گیاهی ای هستن که در حرارات به صورت مایع بوده و در سرما منجمد می شن، این نوع روغن غیر محلول در آبه ولی در حلال های آلی ماندد کلروفروم و استون حل می شن. این روغن ها هم به دو صورتن یا خشک شونده هستن یا نیمه خشک شونده؛ روغن غیر خشک شونده مانند روغن زیتون و بادام و روغن نیمه خشک شونده مانند روغن آفتابگردان.

در حالت عادی می شه از بسیاری از گیاهان دارویی و میوه ها روغن گرفت؛ تعدادی از این گیاهان و میوه ها به شرح زیرن:

 • نارگیل
 • آفتابگردان
 • سویا
 • بادام زمینی
 • کنجد
 • نعناع
 • زنجبیل
 • گل ختمی
 • زیتون
 • دانه ی کتان
 • و ….
انواع روغن های گیاهی

کارگاه روغن گیری از گیاهان

روغن گیری گیاهان دارویی از زمانهای قدیم انجام می شده و روغن بدست اومده رو برای مصارف زیادی از جمله، خوراک، ماساژ و درمان استفاده می کردن، روغن گیری اصولاً به روش سنتی در گذشته انجام می‌شده، اما امروزه با به وجود اومدن انواع دستگاه های روغن گیری و روغن کشی این امر به صورت مکانیزه انجام می شه.

کارگاه روغن گیری از گیاهان

روغن گیری به روش سنتی

روغن گیری سنتی به وسیله ی دستگاه‌هایی که خود مردم دستی درست می کردن و بی شباهت به آسیاب‌های سنگی نیستن انجام می‌شد. مثلاً در روغن گیری کنجد، دانه‌های شسته شده ی کنجد رو داخل آسیاب می‌ریختن؛ به حرکت دراومدن چرخ آسیاب کم کم باعث له شدن دانه‌های کنجد شده و موادی خمیر مانندی به وجود می آورد.

یک مقاله مرتبط و مفید
روغن آرگان آنتی اکسیدانی قوی برای تقویت قلب و جلوگیری از سرطان

سپس خمیر حاصله رو در مخزنی سطل مانند و سوراخ دار می ریختن، بعد از این مرحله خمیر رو با سنگ آسیاب یا اشیاء سنگین روی اهرام متصل به سطح رویی خمیر فشار می دادن، بعد با وارد کردن فشار به اهرام، فشار روی خمیر کنجد رو بیشتر و بیشتر می‌کردن تا روغنی از سوراخ‌های ریز روی مخزن خارج می شد.

بعد از خارج شدن کامل عصاره ی روغنی، روغن به دست آمده رو از صافی رد می‌کردن تا تفاله‌های اون از مایع روغنی جدا می شد. مصرف این روغن‌ها به عنوان خوراکی توصیه نمی‌شه چون نه وسایل تهیه و نه روشهای اون استریلیزه نبودن.

روغن گیری به روش سنتی

روغن گیری به روش مکانیزه

در روش جدید و مکانیزه روغن گیری با استفاده از دو نوع پرس گرم و سرد انجام می شه، روغن گیری با پرس گرم در تولید انبوه و اکثر مواقع در کارخانه‌های بزرگ صنعتی انجام می شه. به عنوان مثال، روغن گیری از دانه های ذرت و آفتابگردان، به این روش تهیه می‌شه.

روغن گیری با دستگاه پرس گرم

در این روش گیاه، میوه، پوست یا دانه ی مورد نظر رو پس از شستشوی کامل درون دستگاه پرس گرم می ریزن، دمای دستگاه به 100 درجه که رسید، تحت فشار پرس مانندی که از دستگاه روی گیاه یا میوه می ذاره روغن خارج می شه، روغن بدست اومده از این روش خیلی بیشتره و روغن گیری با این روش برای تولید کنندگان در تولید انبوه خیلی به صرفه و مناسبه و باعث می شه تا قیمت نهایی روغن در حجم بالا براشون به صرفه‌تر باشه.

البته ناگفته نمونه روغن بدست اومده با روش پرس گرم مفید نیست چون در هنگام حرارت دادن، گیاهان و میوه ها بسیاری از خواص خودشون رو از دست می دن و ممکنه حتی در دراز مدت عوارض بدی روی سلامتی به جا بذارن.

روغن گیری با دستگاه پرس گرم

روغن گیری با دستگاه پرس سرد

یک مقاله مرتبط و مفید
روغن شنبلیله مناسب برای مشکلات پوست و مو

در روش پرس سرد، مواد اولیه ی گیاه، دانه، مغز و یا گوشت میوه وارد دستگاه می شن، مواد اولیه پس از اونکه دستگاه به دمای 40 تا 50 درجه رسید تحت فشار و پرس زیاد دستگاه کاملاً له شده و در این حالت از خروجی دستگاه روغن طبیعی خارج می‌شه. روغنی که به این روش از دستگاه‌های پرس سرد درست می شه، بسیار مرغوب و با کیفیته؛ این روغن رنگی شفاف و حالتی کشسانی مانند روغن تصفیه شده داره. ناگفته نمونه بهترین حالت برای روغن گیری بادام استفاده از همین پرس سرده.

روغن گیری با دستگاه پرس سرد

نحوه ی استفاده از روغن های گیاهی

روغن گیاهی در طب سنتی و امروزه در علم نوین پزشکی برای موارد مختلفی از جمله تقویت پوست و مو، درمان دردهای استخوانی، درمان سرفه، صابون سازی، تهیه عطر و… کاربرد دارن. بیشترین میزان استفاده از روغن‌های گیاهی، برای سلامت بخشیدن به پوست و موی افراده.

روغن های گیاهی به دلیل طبیعی بودن هیچ آسیبی به بدن نمی رسونه و برای رشد و طراوت یک سری از ارگان های بدن هم مفیده. غیر از مصارف خوراکی کاربردهای دیگه ای هم مانند مصارف بهداشتی، صنعتی و پزشکی می شه برای روغن های گیاهی در نظر گرفت.

نحوه ی استفاده از روغن های گیاهی

روغن گیاهی خالص و بهداشتی

امروزه روغن گیری از گیاهان دارویی به روش های مختلف خانگی و صنعتی انجام می شه، موردی که در این میان قابل توجه و مهمه اینه که باید دقت داشته باشیم، روغنی که می خریم چگونه و با چه تجهیزاتی گرفته شده است، روغن گیری گیاهی تیم ما توسط دستگاه های با کیفیت و کاملا استریلیزه و بهداشتی انجام می شه.

مشتریان گرامی با اطمینان خاطر از تهیه ی روغن توسط تیم ما بدون کوچکترین افزودنی وناخالصی می تونن وارد سایت شده، ثبت سفارش کنن یا با مشاورین مجرب ما تماس گرفته و خرید مورد نظرشون رو انجام بدن.

روغن گیاهی خالص و بهداشتی

فروش روغن های گیاهی

با در نظر گرفتن تقاضای مردم در خصوص خرید انواع روغن‌های گیاهی طبیعی بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی و فروشگاه های سطح شهر با تبلیغات گسترده‌ای که در صفحات و اپلیکیشنای مجازی مانند دارن می تونن مشتریان بخصوصی رو به خودشون جذب کنن. اما با اطمینان خاطر می گم که صرف تبلیغات و آگهی های کاذب کفایت نکرده و باید کیفیت و تضمین طبیعی بودن برای تیم مشتری ساز باشه.

یک مقاله مرتبط و مفید
روغن خشخاش برای تقویت عملکرد مغز، قلب و استخوان

 کارشناسان فروشگاه اینترنتی ما با مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان، در سریعترین زمان ممکن محصولات گیاهی و روغنی مناسب و مد نظر شما رو معرفی و شما رو در خریدی کاملا با کیفیت و به صرفه یاری می کنن، برای تیم ما مایه ی افتخاره که بگیم انواع روغن های گیاهی خودمون رو به شرط خالص بودن و بالاترین کیفیت به قیمت عمده در اختیار مشتریانمون می ذاریم.

فروش روغن های گیاهی

سفارش و خرید روغن های گیاهی

هدف گروه تولیدی و مشاوره‌ی نوشیدا اینه که، با اطلاع از خواص بی‌نظیر محصولات ارگانیک و گیاهان دارویی، و همچنین با ارائه‌ی انواع این محصولات در بخش های مختلف از جمله روغن های گیاهی، فراورده‌های گیاهی طبیعی و با کیفیت رو برای سلامت بیشتر شما مردم عزیز، در سبد خرید خانواده تون‌ جایگزین مواد شیمیاییِ نفتی و صنعتی بکنه.

تیم ما سعی داره که تجربه‌ای متفاوت و ایده‌‌آل از مصرف فراورده‌های ارگانیک و طبیعی با کیفیت رو در فضای آنلاین و مجازی، برای شما به ارمغان بیاره.

سفارش و خرید روغن های گیاهی

لیست قیمت انواع روغن های گیاهی

برای اطلاع از انواع روغن های طبیعی و قیمت های به روز اون با کارشناسان ما تماس بگیرین.

اطلاعات کامل انواع روغن های گیاهی

No post found!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.