خرید عرقیات گیاهی

ما ایرانیان در استفاده از عرقیات گیاهی سابقه اي بسيار كهن داریم. در طب اسلامي و سنتي اشارات زيادي به خواص تركيبات گیاهی و عریجات اونا شده است.

با گذشت زمان، شناخت مصرف كنندگان نسبت به خواص دارويي و حس مطلوب اين عرقيات افزايش پیدا کرده، و از طرف دیگه به خاطر آشكار شدن اثرات سوء مصرف نوشابه هاي گازدار، عرقيات گياهي به عنوان جايگزين مناسبي براي اين محصولات به روی کار اومدن .

با همه گیر شدن تولید و مصرف عرقیات گیاهی، امكان صادرات اين گونه محصولات به كشورهاي ديگر نيز مهيا شده است. و توليد عرقيات گياهي از لحاظ اشتغال زايي و كسب درآمد در راستاي تحقق بخشيدن به اصل اشتغالزایی، داراي افقي روشنه.

كشور ما داراي حدود 8000 گونه گياهي مختلفه، از اين ميان بيش از 2300 گونه، داراي خواص دارويي بوده، و بیشتر اونا بومي ايران هستن.

تنوع اقلیمی، تفاوت دما در روز و شب و ساعت آفتابي از عوامل وجود تنوع در بين گونه هاي گياهان دارويي و پراكنش آنها در ايران هستن.

عرقیات گیاهی چی هستن؟

عرق یا اسانس مجموعه ای از ترکیبات روغنی و فرار گیاهانه که از بخش هایی مثل برگ و گل، دانه، ساقه و یا ریشه ی گیاه گرفته می شه. اسانس گیری و عرق گیری به جداکردن ترکیبات روغنی و فرار از گیاهان گفته میشه.

عرق گیری به وسیله ی روش های مختلفی همچون تقطیر با بخار، فشرده کردن، استخراج با حل کننده ها و … انجام می شه که متداول ترین آن همان تقطیر هست.

در روش تقطیر گیاه در مقابل بخار آب قرار گرفته و بر اثر حرارت مداوم، مواد معطر یا خواص اصلی اون خارج می شه. پس از اون به سمت لوله های سردکننده حرکت کرده و از حالت بخار به مایع تبدیل می شه.

اگه هدفتون تولید عرقیات باشه ضروری نیست که مایع بدست اومده رو خیلی غلیظ کنین، ولی برای تولید اسانس معمولا در چند مرحله مواد اصلی غلیظ تر می شن.

عرقیات گیاهی چی هستن؟

انواع عرقیات گیاهی

همونطور که گفتیم تنوع گیاهان دارویی در ایران خیلی زیاده و نمیشه در لیستی کوتاه اونارو جمع آوری کرد. در اینجا ما گیاهان دارویی که بیشترین کاربرد رو دارن و از اونا عرقیات گیاهی تهیه می شن رو بصورت خلاصه براتون نام می بریم:

عرق آویشن، عرق اسطو خودوس، عرق بید، عرق بهارنارنج، عرق بادرنجبویه، عرق بومادران، عرق بید مشک، عرق پونه، عرق چهل گیاه، عرق خارخاسک، عرق خارشتر، عرق رازیانه، عرق زنیان، عرق زیره، عرق شاتره، عرق کاسنی، عرق شوید، عرق گزنه، عرق مریم گلی، عرق نعناع، عرق یدنجه، عرق سکنجبین و ……

انواع عرقیات گیاهی

نحوه ی استفاده ازعرقیات گیاهی

 داروهای گیاهی موجود غیر از استفاده ی مستقیم به روشهای دیگه ای هم مورد استفاده قرار می گیرن، بیشتری و می شه گفت خالص ترین نوع کاربرد گیاهان دارویی مصرف عرقیجات اوناست. معمولاً تمامی عرقیات گیاهی موجود در بازار رو می‌شه به ‌صورت شربت درآورد و از نوشیدن اونا لذت برد.

امروزه مردم از مصرف انواع فراورده های عرقیات گیاهان و اسانس ها به عنوان نوشیدنی های طبیعی، عطر و طعم دهنده های غذایی، داروهای طبیعی و نیز استفاده های بهداشتی استقبال زیادی می کنن.

نحوه ی استفاده از عرقیات گیاهی

تأسیس کارگاه عرق گیری وعرقیات گیاهی

برای بحث عرق گیری و تأسیس کارگاه خارج از بحث انتخاب کردن محیط یه سری وسایل و دستگاه ها لازمه که در زیر به اونا و مراحل عرق گیری اشاره می کنیم؛ برای این کار دستگاه تقطیر، دستگاه بن ماری، پاستوریزاتور، دستگاه بطری پرکن و دستگاه دربندی بطری لازمه.

تأسیس کارگاه عرق گیری و عرقیات گیاهی

انتخاب ماده اولیه گیاهی

در پيكر گياهان دارویی مواد ويژه اي به عنوان مواد مؤثر يا متابوليت هاي ثانويه ساخته و ذخيره مي شن كه براي مداواي برخي از بيماري ها مورد استفاده قرار می گيرن. اغلب ممكنه قسمت ويژه اي چون ريشه، برگ، ساقه، گل، ميوه بيشترين مواد مؤثر رو در خودشون  داشته باشن، بنابراين هميشه نمي توان كل گياه رو منبع ماده دارويي ويژه اي در نظر گرفت.

انتخاب ماده اولیه گیاهی

سورتینگ و شستشو

سورتینگ یا نوع بندی کردن گیاهان دارویی به جدا کردن گیاهان هم خانواده و تفکیم اونا از همدیگه اطلاق می شه. در این مرحله گیاها از یکدیگه جدا شده و تمامی گیاهان و شاخ و برگ اضافی که از نوع گیاهان دیگه هستن گرفته شده و پس از شستشو و ضدعفونی شدن کامل، برای مرحله ی تقطیر آماده سازی می شه.

سورتینگ و شستشو

تقطیر

تقطیر یکی از رایج ترین راه های جداسازی مواد از همدیگه به علت تفاوت در نقطه جوشه كه در اون، مایع به ترکیباتی که نقطه جوش متفاوت دارن تقسیم می شن. در این مراحل مایعات در درجه اول به بخار تبدیل شده و پس از فرایندی، بخار سرد و به مایع تبدیل می شه.

طی انجام این فرایند بخارات حاصل از گرما تحت تأثیر سرما تبدیل به قطرات مایع مي شن و با جمع آوری این قطرات که از میعانات پشت سر هم حاصل مي شن موادی خالص به دست می یان.

تقطیر

پاستوریزاسیون

برای کمتر شدن سرعت فساد و افزایش دورة ماندگاری عرقیات و همچنین جهت اطمینان حاصل کردن از نابودی میکروب های بیماری زای احتمالی موجود در عرقیات، این فرآورده ها باید سالم سازي يا پاستوريزه بشن. پاستوريزاسيون معمولاً به دو روش با بسته بندي و یا بعد از بسته بندي صورت انجام می شه.

در روش هم زمان با بسته بندي، عرقيات گياهي پس از عبور از فيلتر از ميان پاستوريزاتور صفحه اي به دماي 72 درجه سلسيوس رسيده و به مدت 15 الي 30 ثانيه در اين دما نگهداري مي شن، سپس وارد ظروفي شده كه قبلاً با بخار آب استريل شده ن. در روش پس از بسته بندي، ظروف به مدت 15 دقيقه در دمای 65 درجه سلسيوس نگهداري مي شن.

پاستوریزاسیون

بسته بندی

بعد از انجام مرحله ی پاستوریزه کردن نوبت به بحث بسته بندی کردن می رسه، در بحث بسته بندی کردن می شه گفت ظروف شیشه ای بهترین ظرف برای بسته بندی عرقیات می تونن باشن.

این امر بخاطر اینه که شیشه در مجاورت با عرقیات هیچ واکنشی از خودش نشون نمی ده و به دلیل شفاف بودن به خوبی درون اون دیده می شه؛ اما چون سنگین واز لحاظ قیمتی گرونه از ظروف پلیمری حاصل از رزین های غیر بازیافتی براي بسته بندی عرقیات استفاده می شه.

بسته بندی

انبارش

محل یا انبار نگهداری عرقیات باید دور از نور مستقیم و خنک باشه؛ چون برخورد مستقیم نور و نیز دمای بالای انبار سبب تجزیة ترکیبات مؤثره اونا می شه. همچنین باید عرقیات به گونه ای چیده بشن که امکان جریان آزادانه هوا در اطراف اونا وجود داشته باشه و همچنین باید در قفسه هایی که کمی بالاتر از سطح زمین هستن قرار بگیرن.

عرقیات تازه و بهداشتی

در کلیه ی مراحل عرق گیری غیر از مراحل اولیه ی جدا سازی و انتقال بقیه ی مراحل به وسیله ی دستگاه و بدون دخالت دست انجام می شن که بعد از انجام مراحل اولیه کلیه ی گیاهان بصورت کامل شسته و ضدعفونی می شن. در تک تک مراحل عرق گیری کلیه ی اصول بهداشتی رعایت شده و بدون مجوز بهداشت هیچ کارگاهی نمی تونه اقدام به عرق گیری کنه.

به همین خاطر مشتریان گرامی می تونن با اطمینان خاطر از بحث بهداشتی بودن و همچنین پاستوریزه بودن کلیه ی عرقیات تهیه شده توسط تیم ما، اطمینان حاصل کرده و با خاطری جمع اقدام به سفارش و خرید عرقیات بهداشتی بنمایند. تیم نوشیدا بهداشتی بودن تمامی عرقیات تهیه شده رو تضمین می کنه.

عرقیات تازه و بهداشتی

فروش عرقیات گیاهی

در سالهای اخیر و مطلع تر شدن مردم از تأثیر گیاهان دارویی، نقش عرقیات گیاهی در زندگی انسانها پررنگ تر از هر زمان دیگری به چشم می خوره، عرقیاتی که نقش دارو و درمان رو برای خیلی از بیماری ها بازی می کنن و هر روز هم بر تعداد مصرف کنندگان عرقیات برای درمان افزوده می شه.

در همین گیرو دار رقابت میان تولید کنندگان انواع عرقیات اوج می گیره. فروشگاه نوشیدا درصدد توليد و پخش محصولات گياهي با كيفيت و کاملا طبیعی بر اومده و در راستاي دستيابي به اين هدف بهترين ها رو از سراسر اين مرز و بوم گردآوري کرده است. کارشناسان فروشگاه اینترنتی ما به مشتریان عزیز کمک می کنن تا در سریعترین زمان ممکن به عرقیات گیاهی مد نظر خود دستیابی داشته باشین.

فروش عرقیات گیاهی

سفارش و خریدعرقیات گیاهی

امروزه به یمن فروشگاه های اینترنتی خرید عرقیات و محصولات مشابه اونا امری ساده و بدون رفت و آمد تلقی می شه،مشتریان گرامی بدون اتلاف وقت و هیچ گونه دردسر می تونن با مراجعه به سایت ما و یا تماس با کارشناسان ما برای سفارش و خرید اینترنتی محصولات مورد نظر خودشون اقدام بکنن.

انواع عرقیات گیاهی تولید شده در تیم ما به روش های کاملا بهداشتی از کارگاه های تولیدی معتبر برای مشتریان آماده شده و هم وطنان عزیز می تونن با آسودگی و اطمینان کامل محصولی کاملا طبیعی رو به صورت آنلاین شفارش، خرید و درب منزل تحویل بگیرن.

سفارش و خرید عرقیات گیاهی

لیست قیمت انواع عرقیات

برای اطلاع از لیست قیمت انواع عرقیات با ما تماس بگیرید.

اطلاعات کامل انواع عرقیات گیاهی

No post found!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.