دمنوش نعناع، متخصص معده و گوارش

درباره ی نعناع چه می دانید؟
دانلود کنید و بعدا بخوانید...

قبل از پرداختن به دمنوش نعناع، اطلاعاتی کلی درباره ی گیاه نعناع می دیم.

بررسی مختصر دمنوش نعناع

خیلی از ماها در نوشیدن چای و انواع نوشیدنی های دیگه دنبال چیزی غیر از سیراب شدن و رفع تشنگی هستیم، در بازار داغ دمنوش ها امروزه هر کسی به سلیقه و ذائقه ی خودش دمنوشی رو انتخاب و تقریبا هر روزه استفاده می کنه، دمنوش های مختلف با طعم و رایحه ای گوناگون در دسترس ما هستن، اما اکثراً غیر از همون طعم و مزه ش چیزی در مورد خواص اون یا تاثیراتشون روی بدن نمی دونیم، یا اگه بدونیم هم در حد چند خطه که از سمت پزشکان، برنامه های پزشکی و سلامت، یا تجربیات گذشتگان بهمون رسیده.

خوبه این دفعه اگه از هر دمنوشی خواستیم استفاده کنیم اول تاریخچه و عملکردش رو روی بدنمون مطالعه کنیم، چی هست؟ به چه دردی می خوره؟ چه تاثیراتی داره؟ اینا سئوالاتی هستن که اگه جوابی براشون داشته باشیم، بهتر می تونیم غیر از لذت بردن از طعم و عطرشون از سود و منفعتشون روی بدن هم آگاهی پیدا می کنیم.

نعناع یکی از گیاهان با خواص داروییه که از گذشته استفاده می شده و هنوز هم جزو پر طرفدارترین سبزی ها و طعم دهنده ها توی سفره هاس، عطر و طعم بی نظیرش اون رو گیاهی با کاربرد و مفید کرده، استفاده ی اون از طعم دادن به خوراک گرفته تا خواص دارویی، آرایشی و بهداشتی روز به روز در حال افزایشه، بسیاری از محصولات مثل آدامس، آب نبات، بستنی، خوشبو کننده های دهان در صنعت خوراکی، خمیر دندان، دهان شویه، صابون، مواد شوینده در صنعت آرایشی بهداشتی در محصولاتشون از نعناع استفاده می کنن.

نعنا به عنوان دمنوش

یکی از روش های کاربردی نعناع مصرف به عنوان دمنوشه، دمنوش های نعناع با طعم و بویی بی نظیر در اشکال و بسته بندی های متنوع موجوده و مردم با مصرف اون به خواصی همچون رفع سوء هاضمه، کاهش کلسترول، درمان درد گوش، تنظیم غلظت خون، تقویت اعصاب، درمان بواسیر، رفع سکسکه، تقویت معده، رفع بوی بد دهان و …. دست پیدا می کنن.

بررسی مختصر دمنوش نعناع

خواص دمنوش نعناع

در زیر مهمترین خواص دمنوش نعناع رو توضیح می دیم:

مطلب مفیدی اینجاست...
دمنوش به و سیب را برای رفع یبوست امتحان کنید.

دمنوش نعناع برای ناراحتی های گوارشی مفیده.

نعناع معمولاً برای تسکین علائم سوء هاضمه، تهوع، استفراغ و رفع گاز استفاده می شه. ترکیباتی به نام کاروون، که به طور طبیعی در نعناع وجود دارن، نشون می دن، نعناع انقباضات عضلانی در دستگاه گوارش رو مهار می کنه، این امر توضیح می ده که چگونه نعناع به تسکین ناراحتی های گوارشی کمک می کنه.

در یک مطالعه هشت هفته ایِ تصادفی بر روی ۳۲ نفر مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، به یک گروه محصولی حاوی نعناع، لیمو و گشنیز به همراه لوپرامید برای اسهال، یا پسیلیم برای یبوست داده شد.

در پایان مطالعه، افرادی که مکمل حاوی نعناع رو دریافت کرده بودن، نسبت به افراد گروه دارونما، درد، ناراحتی و نفخ شکم کمتری گزارش کردن. این گیاه همچنین ممکنه حالت تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی رو هم تسکین بده. در یک مطالعه، اسانس نعناع رو بر روی پوست آزمایش کردن که مشخص شد، میزان تهوع و استفراغ فرد، در مقایسه با استفاده ی دارونما با همون تست بطور معنی داری کاهش داده بود.

دمنوش نعناع منبع غنی آنتی اکسیدانه.

نعناع حاوی تعداد زیادی ترکیبات آنتی اکسیدانی از جمله اسید رزمارین، اسید فلاون و فلاونون هایی مانند؛ لیمونن و منتوله، آنتی اکسیدانها ترکیباتی هستن که در مقابل اثرات رادیکال های آزاد قد علم کرده و تاثیرات اونا رو خنثی می کنن، خنثی شدن اثر رادیکال های آزاد از بسیاری بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کنه.

دمنوش نعناع ممکنه باعث بهبود حافظه بشه.

شواهدی وجود داره که نشون می ده نعناع ممکنه به بهبود حافظه کمک کنه، مطالعات نشون دادن که موشهایی که به آنها عصاره اسپیرمینت داده شده، یادگیری در اونا تقویت و حافظه شون بهبود یافته. مطالعات قبلی در انسان نشون داده بود که جویدن آدامس با طعم نعناع ممکنه به بهبود حافظه کمک کنه.

با این حال، مطالعات بعدی نتوانسته بود تأثیرات مفید اون رو تأیید کنه. در مطالعه ای جدیدتر، افراد سالخورده مبتلا به اختلال حافظه که به آنها مکمل های روزانه حاوی ۹۰۰ میلی گرم عصاره نعناع داده می شد، ۱۵٪ بهبود حافظه ی کاری رو تجربه کردن.

مطلب مفیدی اینجاست...
خواص دمنوش پونه برای مشکلات گوارشی

دمنوش نعناع با عفونت های باکتریایی مبارزه می کنه.

دمنوش نعناع غیر از تازه کردن نَفَس شما، دارای خواص ضد باکتری و ضد میکروبیه، ممکنه به از بین بردن باکتری های موجود در دهان که باعث بوی بد دهان می شن، کمک کنه.

مطالعات نشون دادن که روغن ضروری اسپیرمینت (نعناع) در برابر چندین نوع باکتری مضر مؤثره. علاوه بر این، نشان داده شده، نعناع علیه باکتری هایی که باعث بیماریهای ناشی از غذا می شن، از جمله E. coli  و Listeria مقابله کنه.

دمنوش نعناع ممکنه منجر به کاهش قند خون بشه.

دمنوش نعناع بخاطر داشتن ترکیبات گیاهی مغذی بطور قابل توجهی قند موجود در خون رو پایین می یاره، اثبات اینکه چه ترکیباتی این عمل رو انجام می دن هنوز در دست بررسی و مطالعه س.

دمنوش نعناع ممکنه استرس رو رفع کنه.

در کشورهای آمریکای جنوبی از دمنوش نعناع معمولاً برای درمان استرس و بی خوابی استفاده می شه. علاوه بر این، برگهای این گیاه حاوی منتوله که خاصیت آرامش بخشی و تسکین بر روی بدن داره. اعتقاد بر اینه که اسپرمینت یا نعناع در تعامل با گیرنده های گابای مغز شما، آرامش رو تقویت کرده و استرس رو کاهش می ده. گابا یه انتقال دهنده عصبیه که در کاهش فعالیت اعصاب نقش داره.

دمنوش نعناع ممکنه درد آرتروز رو بهبود بده.

در یک مطالعه اثبات شد که دمنوش های ساخته شده از نعناع دارای اثرات تسکین دهنده ی درد هستن و دو بار استفاده از دمنوش نعناع در طول روز باعث رفع سفتی و ناتوانی حاصل از آرتریت می شه.

دمنوش نعناع ممکنه باعث پایین اومدن فشار خون بشه.

ترکیبات موجود در نعناع به اسم کاروون با مسدود کردن کانال های کلسیم باعث کاهش انقباض رگ های خونی میشه، یه مطالعه ثابت کرده که عملکرد نعناع در انقباض و کاهش فشار خون ۱۰۰ برابر بیشتر از داروی وراپامیل عمل می کنه.

خواص دمنوش نعناع

اطلاعات دارویی و درمانی نعناع

نعناع حاوی ماده ی فعالی به نام منتوله که از روغن فرار استخراج می شه، اثرات بادشکنی، میکروب کشی، شل کنندگی عضلات گوارشی نعناع رو به این ماده نسبت می دن، غیر از ماده فعال منتول، دارای مواد فعال دیگری همچون مونتون و متیل استاته، متیل استات عامل عطر و طعم مینیمالی نعناعه.

مطلب مفیدی اینجاست...
خواص دمنوش پونه برای مشکلات گوارشی

همچنین شامل ترکیبات دیگری مانند؛ فلانوئیدها، اسید فنولیک ها و تری پن ها، منیزیم، پتاسیم، اینوزیتول، نیاسین، مس، ید، سیلیکون، آهن و گوگرد و ویتامین های A و C یه.

بخش های مورد استفاده ی نعناع

بخش های هوایی گیاه مانند برگ و گاهی ساقه قابل استفاده س، برگ و ساقه هم بصورت تازه در غذا و سالاد استفاده می شه، هم بصورت خشک و پودر شده بعنوان چاشنی به غذاها اضافه میشه، همچنین از گیاه خشک اون بعنوان دمنوش یا چای گیاهی استفاده می کنن. مهمترین بخش استفاده از نعناع عرق اونه که به صورت صنعتی و پاستوریزه عرق گیری می کنن.

کاربرد دمنوش نعناع در طب سنتی و اسلامی

در طب سنتی نعناع دارای طبع گرم و خشکه و برای رفع تهوع، عفونت تنفسی، اختلالات قاعدگی، سرماخوردگی، استفراغ و دردهای عضلانی استفاده می شده. در طب اسلامی نعناع کاربردهایی همچون قولنج شکمی، اختلالات کیسه صفرا، نفخ، سوء هاضمه و نزله تنفسی داشته و در علم امروز اکثر کاربردهای اون در طب اسلامی بصورت علمی تایید شده. بخاطر داشتن طبع گرم مصرفش برای افراد سرد مزاج عالیه.

نحوه ی استفاده از نعناع

از اسانس و منتول موجود در گیاه فرآورده های خوراکی، موضعی و جالینوسی تولید می شه. بصورت قطره؛ ۸-۳ قطره از روغن گیاه رو به همراه سایر مایعات روزانه تا ۳ بار بنوشین، یا به صورت موضعی جهت مصارف خارجی استفاده کنین (در خردسالان و کودکان مصرف موضعی محدود به روی سینه و پشت باشه). از نعناع پمادهای ۵-۱ درصد تولید شده.

فرآورده های هومیوپاتی از قبیل، قطره، گلبول و محلول های تزریقی زیر جلدی موجوده. بصورت دم کرده؛ ۳ قاشق چای خوری از پودر گیاه رو به ۳۰۰ میلی لیتر آب جوش اضافه نموده و پس از ۱۵ دقیقه محلول رو صاف و یک فنجون از اون رو در هر وعده بنوشین، حداکثر مصرف روزانه ۳ فنجون باید باشه.

مطلب مفیدی اینجاست...
بهبود گوارش را با دمنوش نعناع و زنجبیل تجربه کنید.

مضرات استفاده ی بیش از حد دمنوش نعناع

مصرف نعناع و دمنوش اون برای افرادی که مبتلا به اختلالات انسدادی و کبدی و صفراوی (مانند سنگ صفرا) و همچنین خانم های باردار ممنوعه، مصرف اون بصورت موضعی روغن بر روی صورت، گردن و اطراف بینی خردسالان و استفاده ی اون بر روی زخم ها و مناطق باز پوست منع داره.

در بیماران قلبی و عروقی و همچنین بیمارانی که فشار خون دارن و برای فشار خون دارو مصرف می کنن و نیز افراد مستعد حساسیت باید با احتیاط مصرف بشه.

عوارض جانبی نعناع مواردی همچون سوزش سردل، سوزش مقعد و بروز حساسیت و اسپاسم عضلات حنجره س و برای استفاده ی بیش از حد متعارف اون مسمومیت هایی گزارش شده که با قطع مصرف بلافاصله از بین رفته و به وخامت کشیده نمی شه، در شرایط مسمویت نوشیدن مایعات فراوان توصیه می شه.

نکات کلیدی و مهم درباره ی نعناع

  • نعناع و عرق اون رو در شیشه های رنگی و یا قوطی های فلزی نگه داری کنین، چون نور خورشید باعث بخار شدن عصاره ی اون میشه.
  • در مورد طبع نعنا بهتره بدونین که مصلح اون کرفس و بدل اون پونه ی بحریه.
  • بو کردن نعناع عملکرد مغز رو تازه می کنه.
  • در خونتون برای دفع حشرات موذی و مزاحم گلدان های نعناع بذارین یا تو باغچتون نعناع بکارین.
  • اگر حس می کنین بیش از اندازه غذا می خورین و در خوراکتون پرخوری دارین قبل از صرف غذا نعناع تازه بخورین یا در فواصل وعده های غذایی دمنوش نعنا میل کنین، اشتها رو کم می کنه.
  • از نعناع زمانی که گل های بنفش بده عرق می گیرن در غیر این صورت برای عرق گیری مناسب نیس.
  • برای رفع شپش سر هفته ای چند بار روغن نعناع به موها بمالین.
  • مصرف نعناع در دوران بارداری خانم ها باعث سقط جنین می شه چون قاعده آوره.
مطلب مفیدی اینجاست...
دمنوش به و سیب را برای رفع یبوست امتحان کنید.

اطلاعات عمومی درباره نعنا

گیاهی علفی از تیره ی نعنائیان و به نوعی سردسته ی نعنائیانه، در گروه مصرفی ضد اسپاسم عضلات گوارشی، میکروب کش ها، صفرا آورها و بادشکن ها قرار داره. ارتفاع اون به یه متر می رسه، گیاهی علفی با ریشه هوایی و ساقه‌های مستقیمه، شکل ساقه ها چهارگوش و زیرزمینیه، ساقه و برگ‌های خوش‌بوی اون خوراکی و داروییه. گاهی گل‌های رنگین داره، چند سال زی، برگ های کرک دار تخم مرغی با حاشیه اره ای و دمبرگ دار به طول ۳ تا ۵ سانتی‌متر داره.

برگ هاش متقابل، نیزه‌ای یا دوکی، حاشیه ی اون دارای بریدگی‌های عمیق با کناره های نوک تیزه، گل های ارغوانی و سفید درون سنبله های کاذب قرار داره. گیاه دارای ریزومی رونده رو زمینی و زیر زمینی است. اسم علمیش Mentha Piperita یه، تو انگلیسی بهش Peppermint یا Mint گفته می شه و در زبان فارسی به نعناع مشهوره، البته میگن نعناع عربیه و نعنا هم به کار می برن.

اطلاعات عمومی درباره ی نعناع

تاریخچه کلی و محل رویش نعناع

پلینی، دانشمند و مورخ رومی، در کتاب تاریخ خود که مربوط به نعناعه، می نویسه که یونانی ها و رومی ها از نعناع برای طعم دادن به غذا، سس ها و شراب هاشون استفاده می کردن، اسپری های تهیه شده از نعناع روی میزهای آرایشی و بهداشتی شون پیدا می شد. پزشکان یونان باستان از دو گونه مختلف نعناع استفاده می کردن، اما برخی از متخصصان هنوز توی شکن، که چیزی که امروزه به عنوان نعناع می شناسیم همونی باشه که قبلا استفاده می شده.

با این وجود شواهدی هستن که نشون می دن مصری ها M. piperita رو کشت می کردن، مورخان برگ های خشک شده ی اون رو در چندین اهرام کشف کردن، که قدمت اون به ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد بر می گرده. در قرن سیزدهم، توی کتاب های داروسازی ایسلندی هم در مورد نعناع چیزایی ثبت شده، اما به طور کلی تا اواسط قرن ۱۸م نعناع رو صرفاً بخاطر خواص داروییش کشت نمی کردن.

مطلب مفیدی اینجاست...
معجزه دمنوش شنبلیله برای معده

محل رویش نعناع

احتمال می دن که نعناع گیاه بومی انگلیسه و ترکیبی از M.Spicata و M.Aquatica باشه، البته این گیاه در اروپا و آمریکا بصورت فراوان رویش داره، امروزه تو ایران در بسیاری نقاط کاشته و پرورش داده میشه، در نواحی شمال ایران و اطراف تهران به حالت وحشی و پرورشی رشد داره.

معرفی محصول

نام دمنوشنعناع
عرضه کننده نوشیدا
ترکیباتگیاه نعناع
بهترین تجویزرفع التهاب و عفونت
دمنوش نعناع چه خواصی داره؟

دمنوش نعناع خواصی همچون رفع سوء هاضمه، کاهش کلسترول، درمان درد گوش، تنظیم غلظت خون، تقویت اعصاب، درمان بواسیر، رفع سکسکه، تقویت معده، رفع بوی بد دهان و ….

اطلاعات دارویی نعناع کدامند؟

نعناع حاوی ترکیباتی مانند؛ فلانوئیدها، اسید فنولیک ها و تری پن ها، منیزیم، پتاسیم، اینوزیتول، نیاسین، مس، ید، سیلیکون، آهن و گوگرد و ویتامین های A و C یه….

آیا مصرف دمنوش نعناع ضرر داره؟

مصرف نعناع و دمنوش اون برای افرادی که مبتلا به اختلالات انسدادی و کبدی و صفراوی (مانند سنگ صفرا) و همچنین خانم های باردار ممنوعه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.