image_pdfدانلود کنید و بعدا بخوانید...

نوشته ی حاضر شامل اطلاعاتی درباره ی پنیرک و دمنوش گل پنیرک هستش، تا پایان مطلب مار رو همراهی کنین تا تأثیر این گیاه بر رفع عفونت های زنانه رو ببینین:

بررسی مختصر دمنوش گل پنیرک

دم کرده ی گل ها و گیاهان دارویی از گذشته یکی از روش های درمان انواع بیماری ها بوده، یکی از این گیاه ها گل پنیرکه، دم کرده ی این گیاه روش خوبی برای رفع سرفه و هم چنین تورم و التهاب گلوئه.

هر کس یبوست داشت براش دمنوش گل پنیرک تجویز می کردن و می گفتن برای خلاصی از مشکلات معده و روده مرتب دمنوش گل پنیرک مصرف کنین. گل پنیرک با خواصی همچون رفع عفونت مثانه، رفع اسهال، رفع یبوست، تنبلی روده، رفع انسداد مجاری کبد، مدر و درمان سرماخوردگی معروفه و امروزه هم در داروگیاهی ها موجوده.

 خواص دمنوش گل پنیرک

دمنوش گل پنیرک طعم ملایمی داره و می تونه جایگزین مناسبی برای چای سیاه هم باشه، خواص و کاربردهای زیادی داره که در زیر بصورت خلاصه براتون می نویسم:

دمنوش گل پنیرک یبوست رو رفع می کنه

تحقیقات انجام گرفته بر روی بیوست و داروهای موثر بر اون نشون دادن که مصرف دمنوش گل پنیرک باعث افزایش دفع و تخلیه ی راحت تر روده می شه، پس می تونه در رفع یبوست تأثیر زیادی داشته باشه.

دمنوش گل پنیرک خواص ضد التهابی داره

بخاطر وجود ترکیباتی ضد التهابی در گل پنیرک، دمنوش این گل برای دردهای عضلانی، تسکین نیش حشره، خارش های پوستی، کاهش التهاب و ورم و ترمیم هر چه سریع تر زخم ها استفاده می شه.

دمنوش گل پنیرک برای رفع عفونت های زنانه و دیگر عفونت های حاد مفیده

مصرف دمنوش گل پنیرک یا گذاشتن مرهم گیاه پنیرک بر روی زخم از نفوذ عفونت ها به بدن جلوگیری می کنه و باعث تقویت سیستم ایمنی می شه، برای زنانی که عفونت های زنانه اذیتشون می کنه دم کرده ی گل پنیرک عفونت های اونا رو بخاطر خواص ضد عفونی و آنتی باکتریایی از بین می بره و باعث ضد عفونی شدن زخم هاشون می شه.

مطلب مفیدی اینجاست...
کاهش دردهای قاعدگی و بهبود خواب + دمنوش بابونه

دمنوش گل پنیرک مشکلات مثانه و مجاری ادراری رو رفع می کنه

دمنوش گل پنیرک دارای مقادیر زیادی ویتامین های B و C بوده و می تونه مثانه رو تقویت کنه، وجود این ویتامین ها و همچنین ترکیبات گیاهی دیگه برای درمان بیماری های مجاری ادرار، کلیه و مثانه مفید باشه.

دمنوش گل پنیرک دستگاه گوارش رو تقویت و مشکلات اون رو رفع می کنه

دمنوش گل پنیرک خواص ملینی زیادی داره، دل پیچه و اسهال رو درمان می کنه. تورم های روده ای و معده ای رو فرو می نشونه و ناراحتی های یبوستی و بواسیر رو رفع می کنه. این دمنوش خلط آوره در رفع مشکلات تنفسی هم کاربرد داره.

خواص دمنوش گل پنیرک

اطلاعات دارویی و درمانی گل پنیرک

این گیاه حاوی مقدار زیادی موسیلاژهاست که اثرات محافظتی این گیاه بر روی مخاط ها به دلیل وجود همین ماده است. همچنین دارای مقادیری ویتامین A، B، C، E؛ انولین، فنول، فلاونوئیدها، اسیدهای چرب ضروری؛ فیبر، کلسیم، منیزیم، روی، سلنیوم، پتاسیمه.

بخش های مورد استفاده ی گل پنیرک

برگ ها، گل ها، غلاف دانه، ریشه ها و بخش های هوایی گل بصورت خشک شده قابلیت استفاده دارن.

کاربرد دمنوش گل پنیرک در طب سنتی و اسلامی

در طب سنتی پنیرک دارای طبعی معتدله و برای این گیاه مصارفی همچون گاستریت (التهاب معده)، التهاب روده، التهابات کلیوی، التهاب مثانه و زخم نام برده ان، در علم پزشکی جدید تأثیرات اون روی رفع سرفه، التهاب دهان، التهاب حلق و برونشیت تأیید شده است.

کاربرد دمنوش گل پنیرک در طب سنتی و اسلامی

نحوه ی استفاده از گل پنیرک

بصورت دم کرده، ۳-۲ قاشق چای خوری از پودر گیاه رو به ۲۰۰ میلی لیتر آبجوش اضافه کنین و پس از ۲۰ دقیقه محلول بوجود اومده رو صاف کنین، می تونین در بین وعده های غذایی یک فنجون از اون رو مصرف کنین.

حمام با عصاره ی پنیرک؛ ۱۰۰ گرم از پودر گیاه رو به ۳ لیتر آب جوش اصافه کرده و پس از ۲۰ دقیقه محلول رو صاف کنین. این محلول رو به آب وان یا لگن حمام اضافه کنین و در اون استحمام کنین.

مطلب مفیدی اینجاست...
کاهش دردهای قاعدگی و بهبود خواب + دمنوش بابونه

مضرات استفاده ی بیش از حد دمنوش گل پنیرک

در حالت عادی مصرف گل پنیرک منع نداره ولی در خانم های باردار باید با احتیاط استفاده بشه. در مقادیر توصیه شده عارضه ی جانبی نداره، در استفاده ی بیش از حد اون گاهی حالت تهوع گزارش شده است.

نکات کلیدی و مهم درباره ی گل پنیرک

  • اگر به گیاهان دارویی آلرژی دارین هرگز گل پنیرک مصرف نکنین.
  • برای تأثیر بیشتر دمنوش پنیرک به اون عسل اضافه کنین.
  • گیاه پنیرک رو در آب بجوشونین و از اون لوسیون تهیه کنین، برای نرمی پوست خیلی مناسبه.
  • مستنداتی وجود داره که مصرف گل پنیرک برای رفع کم خونی هم مفیده.
  • برای تهیه ی دمنوش بیشتر از ۵ دقیقه اون رو در آب جوش نذارین چون خواصش کم می شه.

اطلاعات عمومی درباره ی گل پنیرک

پنیرک، گیاهی علفی از تیره ی پنیرکیان و گروه مصرفی ضد التهابهاست که ارتفاعش تا ۱.۵ متر می رسه. برگهای متناوب، گرد و با حاشیه ی هلالی و دمبرگدار هستن. گل های بنفش، یاسی، صورتی و سفید اون در محور برگ ها قرار دارن، ساقه های گیاه خزنده و تا حدودی افراشته و کرک دار هستن.

در فصل گل دهی ( از خرداد تا شهریور) بخش های هوایی گیاه جمع آوری می شن و پس از جمع آوری خشک می گردن. اسم علمی گیاه Malva Sylvestrisه، در انگلیسی به High Mallow معروفه و در زبان فارسی بهش پنیرک می گن.

اطلاعات عمومی درباره ی گل پنیرک

تاریخچه کلی و محل رویش گل پنیرک

گل پنیرک هم مانند بسیاری از گیاهان دارویی، سابقه طولانی در مصارف دارویی داشته است. با توجه به مقادیر بالای ترکیبات موسیلاژی اون، خواص تسکین دهنده بسیار خوبی دارن. به خصوص در مورد انواع التهاب ها، چه برای سیستم ادراری، گوارشی و چه برای دستگاه تنفسی.

در فرهنگ یهود، گل پنیرک به عنوان “مهمترین گیاه در اجتماع محلی” شناخته شده است. بهار هر سال در حومه شهر این گل رو جمع می کنن. اسم مشترک اون به دو زبان عبری و عربی به “نان” ترجمه شده است.

مطلب مفیدی اینجاست...
کاهش دردهای قاعدگی و بهبود خواب + دمنوش بابونه

در طول جنگ سال ۱۹۴۸، هنگامی که بیت المقدس در محاصره بود، کشت و زراعت گل پنیرک خیلی با اهمیت بود، بطوریکه هنوز هم هر سال در روز استقلال شون رو با یک غذای سنتی تهیه شده از برگ گل پنیرک جشن می گیرن. در چین، ریشه پنیرک یک ماده محبوب و رایج در تهیه سوپ های دلچسبه و در عین حال از نظر دارویی اون رو قوی و پرخاصیت می دونن.

محل رویش گل پنیرک

پنیرک در اصل بومی اروپاست ولی در مناطقی از شمال آفریقا و مدیترانه هم دیده شده. در ایران اغلب در استان های تهران، همدان، اصفهان، لرستان و مازندران دیده می شه.

معرفی محصول

نام دمنوشگل پنیرک
عرضه کننده نوشیدا
ترکیباتگل پنیرک
بهترین تجویزرفع عفونت های زنانه
ترکیبات دارویی موجود در گل پنیرک چی هستند؟

این گیاه حاوی مقدار زیادی موسیلاژهاست که اثرات محافظتی این گیاه بر روی مخاط ها به دلیل وجود همین ماده است. همچنین دارای مقادیری ویتامین A، B، C، E؛ انولین، فنول، فلاونوئیدها، اسیدهای چرب ضروری؛ فیبر، کلسیم، منیزیم، روی، سلنیوم، پتاسیمه.

خواص دمنوش گل پنیرک کدامند؟

گل پنیرک با خواصی همچون رفع عفونت های زنانه (مثانه و ….)، رفع اسهال، رفع یبوست، تنبلی روده، رفع انسداد مجاری کبد، مدر و درمان سرماخوردگی معروفه و امروزه هم در داروگیاهی ها موجوده.

مصرف بیش از اندازه ی دمنوش گل پنیرک ضرری هم داره؟

در حالت عادی مصرف گل پنیرک منع نداره ولی در خانم های باردار باید با احتیاط استفاده بشه. در مقادیر توصیه شده عارضه ی جانبی نداره، در استفاده ی بیش از حد اون گاهی حالت تهوع گزارش شده است.

2 دیدگاه برای “خواص دمنوش گل پنیرک، قاعدگی و عفونت های زنانه

  1. فاطمه گفته:

    باسلام من شنیدم میگن پنیرک برای رحم خیلی ضرر داره تا الانم بخاطر همین موضوع ترسیدم ازش استفاده کنم آیاواقعا ضرر داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای خرید دمنوش 25 درصد تخفیف بگیرید

یک تخفیف شگفت‌انگیز برای همه کسانی که در جستجوی سلامتی اند