حقایق و منطق آینده ی کرونا

این مقاله که درباره ی حقایق و منطق آینده ی کرونا است را بخوانید، شاید برای آینده شما مؤثر بود. اگر فکر می‌کنید منطقی است آن را بپذیرید و در غیر این صورت آن را کنار بگذارید.

بعد مخفی قرنطینه خانگی

دولت‌های بسیاری سعی دارند کرونا را با حبس مردم در خانه‌هایشان مهار کنند؛ اما به نظر می‌رسد قضیه به این سادگی نباشد، تصمیم قرنطینه خانگی مردم تا حدودی درست است، اما بخش پنهان ماجرا چیست؟

من در این مقاله با عنوان حقایق و منطق آینده ی کرونا بخش پنهان ماجرا را برایتان شرح می‌دهم.

کرونا همه‌گیر خواهد شد. آمار و علائم نشان می‌دهند که هیچ راهی برای کنترل بیماری جود ندارد. چرا این حرف را می‌زنیم؟

زیرا مادامی‌که برای بیماری واکسن کنترل‌کننده‌ای تولید نشود و چنانچه تولید شود، فرآیند ارائه آن به بازار برای کل جمعیت کره زمین بیش از یک سال طول می‌کشد، قرنطینه فقط ازلحاظ اقتصادی خانوارها را ضعیف و ابتلا به بیماری را به تأخیر می‌اندازد.

قرنطینه خانگی

تصور کنید بیماری کنترل‌شده است و مردم از قرنطینه خارج شوند، کافی است یک نفر دوباره به هر دلیلی مبتلا شود تا موج بعدی کرونا شروع شود. در مرحله بعد بسیاری از خانواده‌های ضعیف به قرنطینه تن نخواهند داد، آنان برای نیازهای اقتصادی خود ناگزیر از کار کردن و در معرض بیماری بودن، خواهند بود.

پس چرا حاکمان در کشورهای گوناگون موضوع قرنطینه خانگی مردم را دائماً در تلویزیون‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌کنند و از مردم خواهش می‌کنند از خانه‌ها بیرون نیایند؟

زیرا قرنطینه خانگی تنها برای تأخیر انداختن مراجعه بیماران به بیمارستان‌هاست، به این جهت که فضای کافی در بیمارستان‌ها برای افراد مراجعه‌کننده وجود داشته باشد؛ یعنی دولتمردان و سران حاکمیت کشورها به‌خوبی می‌دانند که تا 70 درصد جمعیت جوامعشان به این بیماری مبتلا خواهند شد (7 نفر از هر 10 نفر)، اما بایستی این روند را در یک بازه زمانی طولانی مدیریت کنند تا بتوانند افراد را در هنگام مراجعه به بیمارستان‌ها کنترل کنند و جلوی مرگ‌ومیر تعداد بیشتری از بیماران را بگیرند. درمجموع باید تعداد بیماران ورودی به بیمارستان‌ها برابر با تعداد مرخص شوندگان و بهبودیافتگان باشد، در غیر این صورت بیمارستان و کادر درمانی توان پاسخگویی به نیازهای بیماران را نخواهند داشت. خوب الآن متوجه شدید هدف از قرنطینه خانگی چیست؟

چاره نهایی چیست؟ نظریه داروین چه می‌گوید؟

چاره تنها یک‌چیز است: بدن شما باید در مواجهه با ویروس، توان شکست آن را داشته باشد. این یعنی شما بیمار خواهید شد، اما بیماری را بتوانید شکست دهید. این موضوع خیلی مهم است. بله برای ادامه فعالیت در محیط ویروسی که زندگی و کار می‌کنید، سیستم ایمنی بدنتان باید توان مقابله با کرونا و شکست آن را داشته باشد.

با توجه به شرایطی که پیش می‌رود، به‌زودی که شرایط فکری جامعه آرام شده و از التهابات آن قدری کم شود، مسئولان این موضوع را به اطلاع مردم خواهند رساند که به‌ ناچار باید در جامعه حضورداشته باشید، اما با رعایت نکات بهداشتی و حفاظتی، یعنی در فضایی که تعدادی از افراد روزانه به بیمارستان‌ها مراجعه و تعدادی مرخص می‌شوند، افراد سالم باید در معرض ویروسی که در همه‌جا وجود دارد بوده و به فعالیت‌های اقتصادی خود بپردازند. طبق نظریه داروین، افراد ضعیف‌تر از بین خواهند رفت و افرادی که بدنشان توانایی مقاومت در برابر ویروس را دارد، زنده خواهند ماند. در آن زمان تعداد تخت در بیمارستان‌ها به‌اندازه کافی برای بیماران وجود خواهد داشت. مردم روزانه با رعایت نکات بهداشتی در جامعه حضور دارند، اما بیشتر در پی تقویت سیستم ایمنی بدن خود خواهند بود.

نظریه داروین و انقراض دایناسورها، شباهت به کرونا

خوب در مورد داروین صحبت کردیم، خوب است نظریه داروین را با یک حقیقت 60 میلیون ساله برایتان مطرح کنم. حدود 60 میلیون سال قبل، در دورانی که زمین زیر پای دایناسورهای عظیم‌الجثه می‌لرزید، مانند امروز که تحت فرمان انسان قرارگرفته است، شهاب‌سنگ بزرگی به زمین برخورد کرد. با برخورد شهاب‌سنگ به زمین، گردوخاک عظیمی آسمان زمین را تیره کرد. غبار حاصله باعث شد مدت‌ها نور خورشید به زمین نتابد. در اثر این فاجعه، زمین سرد و یخبندان‌های عظیمی شکل گرفت که آینده زمین را تغییر داد. دایناسورها تحمل آن سرمای کشنده را نداشتند، اما پستانداران و پرندگان به دلیل اینکه بدنشان با کرک و پشم و مو و یا پر پوشیده شده بود، از یخ‌زدگی نجات پیداکرده و توانستند نسل بعدی صاحبان زمین را تشکیل دهند. امروز هم احتمالاً ‌نسل بعدی را کسانی تشکیل می‌دهند که سیستم ایمنی بدن آن‌ها بتواند ویروس را شکست دهد.

موج بعدی احتکار چیست؟

در شرایطی که در بالا اتفاق می‌افتد، موج بعدی احتکار هر ماده خوراکی خواهد بود که به تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد پرداخت. تصور کنید در شرایطی که بقای افراد به قدرت سیستم ایمنی بدنشان مرتبط است، چه چیزی گرانبهاتر از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن؟

پیشنهاد ما به شما چیست؟

ورزش کنید و از راهی که می‌توانید سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کنید.

پیشنهاد شما درباره حقایق و منطق آینده ی کرونا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.