خرید جوانه های خوراکی

در عصر حاضر به خاطر صنعتی شدن زندگی و استفاده ی زیاد مردم از غذاهای فست فودی به خصوص مواد گوشتی، بسیاری از مردم دچار بیماری و مشکلات سلامتی زیادی شده ان، از این رو پزشکان توصیه می‌کنن که از گوشت و فرآورده‌های مربوط به اون کمتر باید استفاده کرد؛ ولی آیا بدون مصرف گوشت و فرآورده های گوشتی، بدن ما می تونه پروتئین مورد نیازشو دریافت بکنه؟

درسته که برای دریافت پروتئین به گوشت و مواد گوشتی نیاز داریم ولی انواع لوبیا و حبوبات هم در ترکیباتشون به میزان بالایی پروتئین و فیبر دارن، غیر از این مسئله اونا حاوی چربی کم و عموماً بدون کلسترول هستن، پس در جواب سئوال بالا می تونیم بگیم حبوبات و جوانه ی اونا می تونن جایگزین مناسبی برای دریافت پروتئین باشن.

حکیمان و طبیبان طب چینی در حدود ۵۰۰۰ سال پیش، جوانه های خوراکی رو برای درمان خیلی از اختلالات و مشکلات سلامتی به کار می‌بردن. همچنین مشهوره که کاپیتان کوک در سال‌ ۱۷۷۲ برای جلوگیری و پیشگیری از ابتلای نیروهاش به اسکوروی (بیماری ناشی از کمبود ویتامینC) توصیه ‌کرد از انواع جوانه های خوراکی استفاده کنن.

علم پزشکی مدرن هم مصرف جوانه های خوراکی رو برای رفع بسیاری از مشکلات سلامتی و همچنین جبران بسیاری از کمبود های تغذیه ای بدن پیشنهاد می کنه، امروزه در آزمایشگاه های مختلف، مطالعات چشمگیری درباره خواص جوانه های خوراکی برای سلامت بدن انجام می‌شه.

جوانه های خوراکی

جوانه های خوراکی چی هستند؟

به مرحله‌ای از رشد گیاهان خوراکی که بذر فعال می شه و به خاطر تأثیر فرایندهای شیمیایی، ریشه‌ها از یک طرف دانه و جوانه ی کوچکی از طرف دیگه ی اون رشد می‌کنه، مرحله ی جوانه زنی می گن. به عبارت دیگه جوانه‌ها، دانه‌های خوراکی گیاهان هستن که بدون نیاز به خاک جوانه زده و برای خوردن آماده می‌شن.

یک مقاله مرتبط و مفید
جوانه نخود ضد عفونی کننده ی زخم ها

در این مرحله از رشد، گیاه از فتوسنتز برای تأمین انرژی خودش استفاده نمی‌کنه، و صرفاً به وسیله ی فرایندهای شیمیایی و مصرف اندوخته ی غذایی ذخیره شده در بخش اندوسپرمِ گیاه به رشد خودش ادامه می ده. در طی این مرحله بسیاری از ترکیبات نادر در دانه ی گیاه ساخته می‌شه که به جوانه‌های رشد کرده، خواص بسیاری می‌بخشه.

خواص جوانه های خوراکی

گیاهان خوراکی اکثراً دارای خواص زیادی هستن و به طور روزانه ما در انواع غذاها از تازه یا خشک شده ی اونا استفاده می کنیم، مسلماً جوانه ی تازه ی این گیاهان خواص بیشتری دارن، طی مطالعاتی مشخص شد که جوانه 20 برابر گوشت ارزش غذایی دارن.

خواص جوانه های خوراکی

جوانه ها سرشار از ترکیبات و مواد مغذی هستن

می شه گفت جوانه های خوراکی یکی از غنی ترین و کامل‌ترین مواد مغذی در بین غذاهای گیاهی هستن که دارای ارزش تغذیه‌ای بسیار بالایین. این جوانه ها بهترین منبع برای ویتامینC، بتاکاروتن، فولاسین، کربوهیدرات، ویتامینA، تیامین و ریبوفلاوین به حساب میان.

جوانه ها ضد سرطان هستن

مطالعات انجام شده روی جوانه های خوراکی نشون می‌ده که اونا از نوع قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و می تونن از ابتلا به انواع سرطان‌ها جلوگیری کنن.

جوانه ها باعث هضم راحت تر غذا می شن

این جوانه های معجزه گر باعث حفظ آنزیم‌های بدن می شن، به راحتی قابل هضم بوده و با شکستن نشاسته کنسانتره و تغییر اونا به کربوهیدرات‌های ساده باعث هضم راحت تر می‌‌شن.

جوانه ها سیستم ایمنی بدن رو تقویت می کنن

جوانه ها غنی از انواع مواد مغذی بوده و به تقویت ایمنی بدن کمک می کنن، پروتئین هیدرولیز موجود در جوانه ها باعث افزایش فعالیت آنتی اکسیدان ها در بدن می شه که این مورد از آسیب سلول و بافت بدن کمک کرده و منجر به ریشه کن کردن هر ارگانیسم عفونی می شه، در نتیجه مکانیسم دفاعی بدن بهبود پیدا می کنه.

یک مقاله مرتبط و مفید
جوانه تخم کدو برای تقویت سیستم ایمنی بدن

انواع جوانه های خوراکی

می شه گفت به تعداد حبوبات، سبزیجات و دانه های خوراکی جوانه هم داریم، هر نوع از حبوبات، سبزیجات و دانه هایی که به صورت روتین استفاده می کنیم رو می شه ازشون جوانه گرفت و از خواص بی نظیر اونا بهره برد؛ در زیر نمونه هایی از این جوانه ها رو بهتون معرفی می کنیم:

  • جوانه ی گندم
  • جوانه ی ماش
  • جوانه ی نخود
  • جوانه ی شبدر
  • جوانه ی یونجه
  • جوانه ی عدس
  • جوانه ی آفتابگردان و ……
انواع جوانه های خوراکی

کارگاه جوانه های خوراکی

تولید جوانه های خوراکی به دو روش می تونه انجام بشه، یک روش به طور سنتی و قدیمی و روش دیگه مدرن و با استفاده از اتاق کشت یا رویش جوانه، در زیر به طور خلاصه هر دو روش رو توضیح می دیم:

روش سنتی

دانه های مورد نظر رو از شب تا صبح در آب می ذارن تا کامل خیس بخوره، و بعد اون رو در جای نیم گرمی قرار می دن، بعد از خیساندن کامل و آب کش کردن دانه ها، اونا رو به آرامی زیر شیر آب گرفته و سپس با استفاده از آب کش، آب اونا رو کاملاً می گیرن تا نپوسن.

 بعد از آبکشی کامل اونا رو درون شیشه یا روی سینی ریخته و پارچه ی مرطوب می پوشونن، هر صبح و شب عمل شستن و آب کش کردن رو تکرار می کنن. در تابستان وقتی هوا خیلی گرمه عمل شستن رو به میزان سه بار در شبانه روز تکرار می کنن. در تمام مدت انجام این مراحل ظرف حاوی دانه ها رو در محلی تاریک و نسبتاً گرم نگاه داری می کنن.

باید حرارت محیط چیزی حدود ۲۲ درجه سانتی گراد و محل نگه داری اون تاریک باشه، در این صورت دانه ها خیلی زود جوانه می زنن. با توجه به نوع دانه، بین سه تا پنج روز جوانه ها رو از تاریکی درآورده و پشت پنجره رو به آفتاب می ذارن. جوانه رو مرتب مرطوب نگاه می دارن تا کمی بیشتر رشد بکنن.

یک مقاله مرتبط و مفید
جوانه ماش انرژی زا و درمان کننده ی مشکلات خونی

 بعد از گذشت یک تا دو روز قرار گرفتن جلوی نور خورشید، جوانه ها آماده ی مصرف می شن. اونا رو برای بار آخر به آرامی شسته و آب کش می کنن، در نهایت جوانه ها رو درون ظرفی دربسته گذاشته و در یخچال نگه داری می کنن تا به تدریج مصرف بشن.

روش مدرن (اتاق کشت یا جوانه زنی)

در این روش حتماً بذر یا دانه ی بوجاری شده استفاده می کنن و چک می کنن تا هیچ گونه بذر شکسته ای در اونا وجود نداشته باشه، چون وجود بذر و دانه های شکسته موجب به وجود اومدن کپک در میان جوانه ها می شه. بعد بذرها رو ۳ مرتبه یا بیشتر شست و شو می دن.

 در ابتدا بذر یا دانه رو در آب گرم به مدت ۱۰ تا ۱۲ ساعت خیس می کنن و بعد بذر خیس شده رو آبکشی میکنن، بذر آماده شده رو در سینی های مخصوص اتاقک کشت می ریزن. دانه ها رو به میزانی که سطح سینی های مخصوص رو کاملا پر کنه، روی سینی پهن می کنن.

در صورتی که از بذر یا دانه های ریز مثل یونجه، شبدر و.. استفاده بکنن، در کف سینی ها کاغذ صافی استفاده میذارن، سینی های حاوی دانه و آماده شده رو در اتاق کشت رویشگر قرار می دن. بعد از اینکه به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت از موندن دانه ها در اتاقک گذشت، زمان برداشت محصول می رسه، بعد جوانه های تازه رشد کرده رو با رعایت کامل موارد بهداشتی بسته بندی می کنن.

کارگاه جوانه های خوراکی

نحوه ی استفاده از جوانه های خوراکی

جوانه ها رو می شه به روش های گوناگون مصرف کرد، شما می تونین بعد از اینکه اونا رو خوب شستین و آبکشی کردین، همراه با آب سرد داخل ماست، انواع سالاد بریزین و یا اونا رو در ترکیب با ساندویچ و برگرهاتون استفاده کنین. یا در صورت لزوم می تونین اونا رو به مدت خیلی کوتاه با حرارت پایین در روغن های گیاهی کم کلسترول مانند روغن کنجد یا زیتون تفت داده و مصرف کنین.

یک مقاله مرتبط و مفید
جوانه جو مانع آسیب سلولی و رافع سرطان

اما پزشکان و محققان معتقدن برای بهره مندی بیشتر از خواص این جوانه های مغذی، اونا رو به صورت خام مصرف کنین.

جوانه های طبیعی و بهداشتی

چون ما برای رویش جوانه های خوراکی مون از دستگاه رویشگر یا اتاقک جوانه زنی استفاده می کنیم کمترین دخالت دست رو داریم، دانه ها رو به صورت کاملا دقیق شسشتشو داده و برای تمیز کردن اونا از مواد بدون ضرر و مخصوص شسشتشوی گیاهان استفاده می کنیم. به همین خاطر جوانه های تازه رشد کرده کاملاً بهداشتی و به دور از هر گونه آلودگی و ناخالصی هستن.

جوانه های طبیعی و بهداشتی

فروش جوانه های خوراکی

با توجه به تقاضای مردم در خصوص خرید انواع جوانه های خوراکی فروشگاه‌های اینترنتی و شهری زیادی با تبلیغات گسترده‌ در صفحات و اپلیکیشنای مجازی می تونن مشتریان بخصوصی رو به خودشون جذب کنن. ولی مطمئناً صرف تبلیغات و آگهی های کاذب کفایت نمی کنه و باید کیفیت و تضمین طبیعی بودن برای تیم مشتری ساز باشه.

کارشناسان فروشگاه اینترنتی ما با مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان، در سریعترین زمان ممکن محصولات گیاهی و جوانه های مناسب و مد نظر شما رو معرفی و شما رو در خریدی کاملا با کیفیت و به صرفه یاری می کنن، برای تیم ما مایه ی افتخاره که بگیم انواع جوانه های خوراکی خودمون رو به شرط سالم بودن و بالاترین کیفیت به قیمت عمده در اختیار مشتریانمون می ذاریم.

سفارش و خرید جوانه های خوراکی

گروه تولیدی و مشاوره‌ی نوشیدا در نظر داره، با اشراف کافی از خواص بی‌نظیر محصولات ارگانیک و گیاهان دارویی، و همچنین با ارائه‌ی انواع این محصولات در بخش های مختلف از جمله جوانه های خوراکی، فراورده‌های گیاهی طبیعی و با کیفیت رو برای سلامت بیشتر شما مردم عزیز، در سبد خرید خانواده تون‌ جایگزین مواد شیمیاییِ و مصنوعی بکنه.

سفارش و خرید جوانه های خوراکی

لیست قیمت انواع جوانه های خوراکی

برای اطلاع از آخرین قیمت جوانه های خوراکی به فروشگاه سایت مراجعه کرده یا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرین.

یک مقاله مرتبط و مفید
جوانه سویا برای بهبود سلامت قلب

اطلاعات کامل انواع جوانه ها

No post found!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.